Yeni Toplanan Sistemde Anakarttan Görüntü Alamama Sorunu

Metehanlok

Hectopat
Ben sistemi topladım ancak anakarttan görüntü gelmiyor. Ekran kartını almadım. Ve harddiskte yok acaba ondan mıdır ? Benim bildiğim monitörde en azından logo çıkması gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüksek ihtimalle ekran kartın olmadığı için görüntü alamıyorsundur. Ama yinede eksik olarak çalıştırmamanı tavsiye ederim aksi takdide anakartı bozabilirsin. BOL ŞANS :)

Ben sistemi topladım ancak anakarttan görüntü gelmiyor. Ekran kartını almadım. Ve harddiskte yok acaba ondan mıdır ? Benim bildiğim monitörde en azından logo çıkması gerekiyor.
Ekran kartı almadıysan. İşlemcinin APU olması ve anakartında APU destekliyor olması gerekir. Sistemini yazarsan yardımcı olabiliriz.

Yüksek ihtimalle ekran kartın olmadığı için görüntü alamıyorsundur. Ama yinede eksik olarak çalıştırmamanı tavsiye ederim aksi takdide anakartı bozabilirsin. BOL ŞANS :)

Hard disk olmasa bile bios acılıyor yeni sistemlerde. Ekran kartı olmasa bile işlemci varsa acılır. Her şeyi tekrardan kontrol et.

Ekran kartı almadıysan. İşlemcinin APU olması ve anakartında APU destekliyor olması gerekir. Sistemini yazarsan yardımcı olabiliriz.

Bu arkadaşın üyeliği arkadaşlar . Sanırsam bios gğncellenmesi gerekiyor ama görüntü hiç yok nasıl yaparım bilemiyorum . Yardım edebilcek varmı. Ben ekran kartını ilerde alıcam. Şuan test amaçlı denemek istedim açılıp açılmadığını.

i5 7400 Kabylake

Asus H100M-D

Bilgisayarcı 150 Tl para istedi arkadaşlar...

Dosya Ekleri

• IMG_0515.PNG
    IMG_0515.PNG
    99,9 KB · Görüntüleme: 59
Bu arkadaşın üyeliği arkadaşlar . Sanırsam bios gğncellenmesi gerekiyor ama görüntü hiç yok nasıl yaparım bilemiyorum . Yardım edebilcek varmı. Ben ekran kartını ilerde alıcam. Şuan test amaçlı denemek istedim açılıp açılmadığını.

i5 7400 Kabylake

Asus H100M-D

Bilgisayarcı 150 Tl para istedi arkadaşlar...
Evet , bu sisteme BIOS güncellemesi gerekiyor. İşlemcin Kaby Lake ama anakartın Kaby Lake
desteklemiyor. Bu tür anakartlara BIOS update ile Kaby Lake desteği geldi. Bunu yaparsan büyük ihtimal sorun düzelir diye düşünüyorum.

Evet , bu sisteme BIOS güncellemesi gerekiyor. İşlemcin Kaby Lake ama anakartın Kaby Lake
desteklemiyor. Bu tür anakartlara BIOS update ile Kaby Lake desteği geldi. Bunu yaparsan büyük ihtimal sorun düzelir diye düşünüyorum.

Hocam işlemciyi iade ettim. Bilgisayarcıya götürdüm 150 tl istedi. Çıkardım hemen kasayı ordan. Asusa sordum işte istanbula gitmesi gerekiyor falan dediler. Bende uğraşmak istemedim. Gittim iade ettim. Şimdi i5 6500 Skylake siparişi verdim. Bunda sorun olmaz heralde ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı