Yeni toplanan sistemde neler yapılmalı?

• Konuyu başlatan meuzi
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 318

meuzi

Hectopat
Yaklaşık 1 hafta önce sistem topladım. Toplandıktan sonra tam olarak neleri aktif etmem gerektiğini bilmiyorum. Sistem özelliklerim şu şekilde:

Ekran kartı: XFX RX 6600.
İşlemci: i5 11400F.
Anakart: ASRock B560M Pro4.
RAM: 2x8 XPG 3200 MHz.

Daha önce AMD sistem kullandım. Intel sistemin BIOS'u biraz daha karışık geldi bana. XMP ayarını açtım, RAM'lerim 3200'de çalışıyor. 11400F için Power limit varmış. Bunu açmam şart mı? Eğer açmazsam çok performans kaybı yaşar mıyım? Ve bu sistemde Smart Access Memory açabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

Windows birçok driver güncellemesni yapıyor zaten. SSD’nizin yazılımı varsa onu kurun, resmi sitesinden driver’ını güncelleyin. Aklıma başka bir şey gelmiyor, diğer sorularınızı detaylı bilgisi olan arkadaşlar cevaplar sanırım ben bilmiyorum :).

Windows birçok driver güncellemesni yapıyor zaten. SSD’nizin yazılımı varsa onu kurun, resmi sitesinden driver’ını güncelleyin. Aklıma başka bir şey gelmiyor, diğer sorularınızı detaylı bilgisi olan arkadaşlar cevaplar sanırım ben bilmiyorum :).
Teşekkür ederim hocam.
Smart Access Memory Ryzen 5000 nesil işlemciler de açılıyor.
Eski nesillerede destek geldi diye duymuştum. Hatta az önce aktif ettim sistemimde.
BIOS fast boot'u da kapatın.
O ne işe yarıyor tam olarak? Ve bilgisayar kapanınca mouse ışığı ve anakartın üzerindeki rgb aydınlatma yanmaya devam ediyor. Eski sistemimde kapatma ayarını bulmuştum ama bunda bulamadım.

O ne işe yarıyor tam olarak? Ve bilgisayar kapanınca mouse ışığı ve anakartın üzerindeki rgb aydınlatma yanmaya devam ediyor. Eski sistemimde kapatma ayarını bulmuştum ama bunda bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı