Yeni toplanılacak sistem için ekran kartı önerisi

Onurr evet haklı olabilirsin de benim de sanırım kendimce bazı prensiplerim oluştu bilgisayar kullana kullana. Ekran kartında Nvidia işlemcide de İntel'den şaşmayayım diyorum. Yalnız senin yazdığından benim anlayamadığım benim söylediğim ekran kartının soldan ikinci rakamı 8 Albal arkadaşımın söylediği de 7 yanlış mı oldu acaba? Şöyle rica edeyim ben sizden o zaman 3300 - 3500 gibi bir bütçem var. Ekranı dahil etmeden ekran kartı olarak Nvidia işlemci olarak da İntel'in kullanıldığı güzel bir oyun sistemi önerebilir misiniz ?

Toplam (KDV Dahil):​
4.439,75 TL
*4.084,57 TL

Hafta sonu indirimi ile 3329 TL tutuyor sırf soldan 2. rakamı 8 olsun dediğin için bu kartı koydum.

4.439,75 TL
*4.084,57 TL

Hafta sonu indirimi ile 3329 TL tutuyor sırf soldan 2. rakamı 8 olsun dediğin için bu kartı koydum.

Albal GTX 770 > GTX 680 bazı yerlerden kısıp GTX 770 önerebilirsin daha iyi olur.

4.439,75 TL
*4.084,57 TL

Kasa daha ucuz Corsair alınabilir. İşlemci i5 4670k olmalı bence. GTX770 alınması kesinlikle gerekiyor. Anakart'da MSI daha iyi bir tercih olur bence..

Albal GTX 770 > GTX 680 bazı yerlerden kısıp GTX 770 önerebilirsin daha iyi olur.
sistemin altına yazdığımı dikkatli okursan neden gtx 680 yazdığımı anlarsın. Arkadaş nvidia serisinden soldan ikinci rakamı 8 olan bir kart istiyor ve işlemciyide intel istiyor hem intel toplayıp hemde gtx780 koyamazdım. Fakat oyunlarda işlemcinin o kadarda önemli olmadığını anlarsa GTX780 koyup amd sistem toplamaya çalışılabilir o bütçeye.

- - - Güncellendi - - -

Yahu arkadaşlar adam overclock mu yapacak, k serisi işlemci koyunca sanki kendi kendine 4 ghz oluyor işlemcinin hızı. Bakın tekrarlıyorum arkadaşın ekran kartlarında sayı takıntısı olduğu için o kartı seçtim mesajı okurken sadece parçaları değil altında ne yazdığınıda gözden geçirin lütfen.

Adama GTX770'in GTX680'den daha iyi olduğunu anlatsaydınız adamın illa ben 8'li ekran kartı istiyorum diyeceğini sanmıyorum. Bir diğeri siz overclock yapılabilen bir ürün önerinde adam yapmasın. Bu kadar sistem toplayan adam 40 TL'nin lafını yapmaz herhalde..

Sanırım pek anlaşamadık ben özellikle sonu 8 7 olsun diye bir talepte bulunmadım sadece Nvidia ve intel tercihimdir dedim. K serisi olması işlemcinin işime gelir ufak miktarlarda overclock yapmayı düşünüyorum. Gelecekte yeni bir psu almanın yeni bir cpu almaktan daha avantajlı olduğunu düşündüğümden k serisi işlemciler kafama daha çok yattı . Ayrıca benim amd ile ilgili ne yazık ki bir ön yargım var zamanında çok çektim belkide ondandır. İntel'den şaşmamayı düşünüyorum.
Herkese ilgi ve alakası için teşekkür ediyorum.

Bir oyun bilgisayarı için işlemciye hız aşırtrmasına gerek yok . Yani işlemcinin çarpan kilidinin açık olmasına gerek yok . Mesele bir Intel işlemcinin çarpan kilidinin açık olup olmadığını şu şekilde anlarız . Intel Core İ7 4770 bu işlemcinin çarpan kilidi açık değil . Bu örnekte ise açık Intel Core İ7 3770K . Aradaki fark K harfidir . K harfi olunca çarpan kilidi açık demektir . Eğer sorarsan diye söyleyeyim dedim . Bu nedenden dolayı sonunda K harfi olanı seçmedim çünkü ; bir oyun bilgisayarı için işlemciye hız aşırtması yapmaya gerek yok . İşlemcinin ön belleği şu işe yarar : Normalde bilgisayar x uygulamasını açarken ana bellekten açar ve bu ön belleğe oranla yavaştır . x uygulamasını çok kullandığın taktirde işlemci ön belleğe kayıt edecektir . Bu sayede x uygulamasına daha hızlı gireceksin .

İşlemci : http://www.vatanbilgisayar.com/CPU ...e-22nm-islemci/productdetails.aspx?I_ID=60088

Ram İçin : GSKILL ve KINGSTON aşırı fazla testlere sokuluyor diye duymuştum . Ram için önerim GSKILL , KINGSTON , CORSAIR

Ram : VATAN COMPUTER - CORSAIR - 8GB (2x4GB) Vengeance DDR3 1600MHz CL9 Dual Kit Ram - Ram

Ekran kartı : VATAN COMPUTER - MSI - GTX770 Twin Frozr Gaming O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidi GeForce DX11.1 Ekran Kart

Kasa : VATAN COMPUTER - CORSAIR - CARBIDE SER

Anakart : VATAN COMPUTER - ASUS - Z77-A Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2400MHz(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 DVI&VGA Anakart - Anakart

Sabit disk : VATAN COMPUTER - SEAGATE - 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk - Dahili Harddisk

Fiyat : 3259

Oynanacak şeyler var . Son anda işlemcinin anakarta uyumlu almadığını gördüm ve değiştirdim.

Yazarken bu yorumlar yoktu yani sizin yazdığınız . Ondan bazı yazdıklarım garip olabilir.
- - - Güncellendi - - -

Onurr evet haklı olabilirsin de benim de sanırım kendimce bazı prensiplerim oluştu bilgisayar kullana kullana. Ekran kartında Nvidia işlemcide de İntel'den şaşmayayım diyorum. Yalnız senin yazdığından benim anlayamadığım benim söylediğim ekran kartının soldan ikinci rakamı 8 Albal arkadaşımın söylediği de 7 yanlış mı oldu acaba? Şöyle rica edeyim ben sizden o zaman 3300 - 3500 gibi bir bütçem var. Ekranı dahil etmeden ekran kartı olarak Nvidia işlemci olarak da İntel'in kullanıldığı güzel bir oyun sistemi önerebilir misiniz ?

AMD marka ekran kartında yandaki linkte gördüğünüz gibi : http://www.vatanbilgisayar.com/sapp...11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=63501

Ekran kartı yani VGA Chipset modeli : HD7850 demiş.Soldan ikinci rakamı 8 Recep ağabey bir videosunda daha sanırım technopat geçmeden bir videosunda ekran kartları hakkında yorum videosu vardı.Soldan ikinci rakamı en az 6 olmalı diyordu . Tabi bir oyun ekran ekran kartı istiyorsan . Sadece bu AMD marka VGA Chipset modeli HD lerde geçerli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı