Çözüldü Yeni toplanılan sistem görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

darthvadersheir

Hectopat
Selam. Uzun uğraşlar sonucunda bugün kasamı topladım ve açma tuşuna bastım. Ekran geldi. İşletim sistemi olmadığı için BIOS'a geçtim. USB ile yükleyecektim ama Boot'a tıkladıktan sonra Windows'u da kurdum sonra yavaş yavaş ekran gelmemeye başladı. İlk önce kendisi gelmedi, kendim manuel açtım ardından onu da yapmıyor. BIOS'a dahi girmiyor artık. BIOS güncellemiştim ekran için ama ondan sonra şimdi hiçbir şey yapamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yaptım ekran kartı güzelce montajı bitti dün işlemci testini ve ekran kartı testlerini de yaptım FurMark ve Cinebench skorlar gayet yerindeydi tek sorun BIOS'a girip EXPO'yu açtıktan sonra oluyor sanırım

4 slot da dolu

4X RAM problem çıkarabiliyor, EXPO ile daha düşük hızda deneyin.
Şu an hiçbir şeye erişemiyor musunuz?

Yani ekrana hiçbir şey gelmiyor bayağıdır kapalı duruyor PSU bağlarken hiç bilmediğim için hatalar yapmış olabilirim ondan kaynaklanıyor olabilir mi? PSU ASUS ROG Thor1000W modeli ve çok fazla kablo vardı ama arayüzünde watt değeri vs her şeyi görünüyor yani.

Yani ekrana hiçbir şey gelmiyor bayağıdır kapalı duruyor PSU bağlarken hiç bilmediğim için hatalar yapmış olabilirim ondan kaynaklanıyor olabilir mi? PSU ASUS ROG Thor1000W modeli ve çok fazla kablo vardı ama arayüzünde watt değeri vs her şeyi görünüyor yani.

Her şeyi çıkarıp takmayı dener misin? Belki de dediğin gibi yanlış montajdan ötürü bir hatadır.

Her şey derken PSU bağlantılarını mı yoksa komple bütün anakart mı? Anakart modelim ASUS Crosshair 670 Hero ve üstünde kırmızı bir ışık yanıyor ve A0 yazıyor.

Anakart üzerindeki her şeyi ve kabloların hepsini.

Her şey derken PSU bağlantılarını mı yoksa komple bütün anakart mı? Anakart modelim ASUS Crosshair 670 Hero ve üstünde kırmızı bir ışık yanıyor ve A0 yazıyor.

A0 da sorun yok sistem çalışıyor, siz ekran kartını söküp tekrar montajlayın, mümkünse görüntü kablosunu değiştirin.

Anakart üzerindeki her şeyi ve kabloların hepsini.

Arkadaşlar sorun bir şekilde çözüldü nasıl oldu anlamadım ama BIOS şu an güncel sürümde görünüyor. Windows kurulumu yaptım ama BIOS'ta EXPO'yu açtığımda böyle bir sıkıntı oluyor sanırım RAM'lerin frekansı yükselsin diye açıyorum açtıktan sonra ekran gelmiyor CMOS tuşu var anakartta ona basıyorum açılıyor anlamadım neden kullanamıyorum.

A0 da sorun yok sistem çalışıyor, siz ekran kartını söküp tekrar montajlayın, mümkünse görüntü kablosunu değiştirin.

Yaptım ekran kartı güzelce montajı bitti dün işlemci testini ve ekran kartı testlerini de yaptım FurMark ve Cinebench skorlar gayet yerindeydi tek sorun BIOS'a girip EXPO'yu açtıktan sonra oluyor sanırım.

RAM'ler doğru slotlarda mı? Soldan 2. Ve 4. Slotta olacak.

4 slot da dolu.

Yaptım ekran kartı güzelce montajı bitti dün işlemci testini ve ekran kartı testlerini de yaptım FurMark ve Cinebench skorlar gayet yerindeydi tek sorun BIOS'a girip EXPO'yu açtıktan sonra oluyor sanırım

4 slot da dolu

4X RAM problem çıkarabiliyor, EXPO ile daha düşük hızda deneyin.

Çözüm

Geri
Yukarı