Çözüldü Yeni toplanmış sistemde donma, mavi ekran hataları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nesly

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, yeni bir sistem topladım. Teknik sorunlardan ve özelliklerden çok da anlamayan birisiyim açıkçası. Sistemim sürekli olarak donuyor, donduğunda reset dışında hiçbir şey yapamıyorum ya da mavi ekran hatası veriyor. Size bunu yazmaya çalışırken bile 5 kere mavi ekran yedim.

Abartısız söylüyorum. 2 farklı mavi ekran hatası aldım. Birisi "MEMORY_MANAGEMENT" diğeri "PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA" çözümünü bilen arkadaşalar yardımcı olursa çok sevinirim. Son aldığım mavi ekranlar minidump olarak görünmeyebilir.

Mavi ekran %100'de kaldı tekrar başlatmadı sistemi. Manuel olarak reset atıp başlattım.

Bu da minidump dosyam Minidump.rar şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.

Dosya Ekleri

• c1eede99-a4f6-4391-ab57-31f2ae6aeb25.jpg
    c1eede99-a4f6-4391-ab57-31f2ae6aeb25.jpg
    82,3 KB · Görüntüleme: 31
  • 3c62851f-8d8e-46b0-86ce-ca91baa63f8b.jpg
    3c62851f-8d8e-46b0-86ce-ca91baa63f8b.jpg
    55,2 KB · Görüntüleme: 31
Çözüm
Tamamdır, en güncel sürüm şu an. Son kez sfc /scannow komutu verin. Tekrar hata alırsanız yazarsınız yine, almazsanız da çözüm işaretlemeyi unutmayın :)
Bir şey izliyordum az önce twitchten. Bilgisayarımın donması üzerine manuel olarak reset attım. Acaba bir şey yazmış mısınız diye girdim. Sanırım hala devam ediyor problemlerim :(

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    44,5 KB · Görüntüleme: 19
Çözüm
BIOS güncellemeyi deneyin:

https://www.msi.com/Motherboard/B550M-A-PRO/support[/URŞ
Şöyle bir güncelleme yaptım. Bir de bir şey sormak istiyorum, problem sizce donanımsal mı? Yoksa yazılımsal bir probleme mi benziyor? Sistemi yeni aldım ve garanti süreçleriyle uğraşmak cidden çok sıkıcı oluyor o yüzden soruyorum. Biraz bakınayım ben yine hata olursa yazacağım buraya, olmazsa çözüme kafamla basacağımdan şüpheniz olmasın..

Dosya Ekleri

• bc483a87-a36c-471d-81da-535ba35883ce.jpg
    bc483a87-a36c-471d-81da-535ba35883ce.jpg
    120,3 KB · Görüntüleme: 21
Şöyle bir güncelleme yaptım. Bir de bir şey sormak istiyorum, problem sizce donanımsal mı? Yoksa yazılımsal bir probleme mi benziyor? Sistemi yeni aldım ve garanti süreçleriyle uğraşmak cidden çok sıkıcı oluyor o yüzden soruyorum. Biraz bakınayım ben yine hata olursa yazacağım buraya, olmazsa çözüme kafamla basacağımdan şüpheniz olmasın..
Şimdi şöyle, PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA - 0x50 hata kodu alıyorsunuz.

Genel nedenleri:
  1. Arızalı donanım; özellikle bellek - ancak test ettik ve sorunsuz çıktı.
  2. Windows; çok eskiydi, hataları vardı düzelttik.
  3. Antivirüs; dmp dosyasında hiçbir belirti görmedim.
  4. Aygıt sürücüleri; dmp dosyasında hiçbir belirti görmedim.
  5. Disk; test ettik sorunsuz çıktı.
  6. BIOS; güncelledik.
BIOS güncellemesinden sonra da sorun devam ederse yazarsınız yine. Yeni dmp dosyası çok daha iyi olur.

Genel nedenleri:
  1. Arızalı donanım (özellikle bellek - ancak test ettik ve sorunsuz çıktı.)
  2. Windows, çok eskiydi, hataları vardı düzelttik.
  3. Antivirüs, dmp dosyasında hiçbir belirti görmedim.
  4. Aygıt sürücüleri, dmp dosyasında hiçbir belirti görmedim.
  5. Disk, test ettik sorunsuz çıktı.
  6. BIOS, güncelledik.
BIOS güncellemesinden sonra da sorun devam ederse yazarsınız yine. Yeni dmp dosyası çok daha iyi olur.
Hocam ben arkadaşın yerinde olsam Windowsu tekrar kurardım.

Genel nedenleri:
  1. Arızalı donanım; özellikle bellek - ancak test ettik ve sorunsuz çıktı.
  2. Windows; çok eskiydi, hataları vardı düzelttik.
  3. Antivirüs; dmp dosyasında hiçbir belirti görmedim.
  4. Aygıt sürücüleri; dmp dosyasında hiçbir belirti görmedim.
  5. Disk; test ettik sorunsuz çıktı.
  6. BIOS; güncelledik.
Şöyle ki 2 oyun falan oynadım, henüz bir sorun yaşamadım bios güncellemesinden sonra. Lakin nazar değdiririm diye de korkmuyor değilim. O yüzden 1 belki 2 gün denemek istiyorum. Bir sorun çıkmadığı taktirde hemen siteye girip çözüme basmak olacak ilk işim. Zaman ayırdığın için teşekkür ederimm

Şöyle ki 2 oyun falan oynadım, henüz bir sorun yaşamadım bios güncellemesinden sonra. Lakin nazar değdiririm diye de korkmuyor değilim. O yüzden 1 belki 2 gün denemek istiyorum. Bir sorun çıkmadığı taktirde hemen siteye girip çözüme basmak olacak ilk işim. Zaman ayırdığın için teşekkür ederimm
Adınıza sevindim hocam. Yine hata alırsanız Windows'u yeniden kurun. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz hata aldığınız zaman beni etiketleyin anlatayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı