Çözüldü Yeni toplanmış sistemde donma, mavi ekran hataları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nesly

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, yeni bir sistem topladım. Teknik sorunlardan ve özelliklerden çok da anlamayan birisiyim açıkçası. Sistemim sürekli olarak donuyor, donduğunda reset dışında hiçbir şey yapamıyorum ya da mavi ekran hatası veriyor. Size bunu yazmaya çalışırken bile 5 kere mavi ekran yedim.

Abartısız söylüyorum. 2 farklı mavi ekran hatası aldım. Birisi "MEMORY_MANAGEMENT" diğeri "PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA" çözümünü bilen arkadaşalar yardımcı olursa çok sevinirim. Son aldığım mavi ekranlar minidump olarak görünmeyebilir.

Mavi ekran %100'de kaldı tekrar başlatmadı sistemi. Manuel olarak reset atıp başlattım.

Bu da minidump dosyam Minidump.rar şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.

Dosya Ekleri

• c1eede99-a4f6-4391-ab57-31f2ae6aeb25.jpg
    c1eede99-a4f6-4391-ab57-31f2ae6aeb25.jpg
    82,3 KB · Görüntüleme: 31
  • 3c62851f-8d8e-46b0-86ce-ca91baa63f8b.jpg
    3c62851f-8d8e-46b0-86ce-ca91baa63f8b.jpg
    55,2 KB · Görüntüleme: 31
Çözüm
Hem mavi ekranlar RAM kaynaklı gözüküyor, hem de ekranın bu çeşit bozukluklara uğraması genellikle RAM kaynaklı oluyor. RAM testi yapın.

Hem mavi ekranlar RAM kaynaklı gözüküyor, hem de ekranın bu çeşit bozukluklara uğraması genellikle RAM kaynaklı oluyor. RAM testi yapın.

Sen dedikten sonra yaptım. Bir şey göremedi test

Dosya Ekleri

• 07608d4c-2059-40bb-bbeb-0fdb6eb96e24.jpg
    07608d4c-2059-40bb-bbeb-0fdb6eb96e24.jpg
    81,7 KB · Görüntüleme: 42
İşletim sisteminin kurulu olduğu diskin Crystal Disk Info programı ile S.M.A.R.T bölümünü paylaşabilir misin?
Tam anlamadım ama bu kısmından mı bahsediyorsun

İşletim sisteminin kurulu olduğu diskin Crystal Disk Info programı ile S.M.A.R.T bölümünü paylaşabilir misin?
Az önce ne olacak acaba diye bir oyuna girdim. 10 dakikanın ardından yaşanan donma

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    130,5 KB · Görüntüleme: 33
  • a6a2881a-7a3f-4926-b518-a192e33043cb.jpg
    a6a2881a-7a3f-4926-b518-a192e33043cb.jpg
    48,2 KB · Görüntüleme: 33
Tam anlamadım ama bu kısmından mı bahsediyorsun?

Evet, disk ve RAM sağlam. Ekran kartı için de bir hata göremedim. Ancak Windows'da bozuk parçalar fazla. Windows Update açık mı? Sistemde bazı güncelleştirmelerden oluşan hatalar var ve bunlar yeni güncelleştirmelerle düzeltildi. Update'leri yapın. Sistem çok eski, 2020.

Ayrıca, CMD'den sırasıyla şu komutları verin:
sfc /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Evet, disk ve RAM sağlam. Ekran kartı için de bir hata göremedim. Ancak Windows'da bozuk parçalar fazla. Windows Update açık mı? Sistemde bazı güncelleştirmelerden oluşan hatalar var ve bunlar yeni güncelleştirmelerle düzeltildi. Update'leri yapın. Sistem çok eski, 2020.

Ayrıca, CMD'den sırasıyla şu komutları verin:
sfc /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
Windows'u ben kurmadım, bir arkadaşıma kurdurmuştum. Şimdi güncelledim. Söylediğiniz CMD komutlarını da çalıştırdım. Aşağıya görsellerini bıraktım

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    60,7 KB · Görüntüleme: 35
  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    47,7 KB · Görüntüleme: 25
Windows'u ben kurmadım, bir arkadaşıma kurdurmuştum. Şimdi güncelledim. Söylediğiniz CMD komutlarını da çalıştırdım. Aşağıya görsellerini bıraktım.
Windows güncellemelerin hepsini yaptınız mı?

Windows tuşu + R basıp winver yazıp enterlayın. Sürüm ve İS derlemesi karşısında ne yazıyor?

Windows güncellemelerin hepsini yaptınız mı?

Windows tuşu + R basıp winver yazıp enterlayın. Sürüm ve İS derlemesi karşısında ne yazıyor?
Hepsini yaptım mı bilmiyorum cahilliğimin kusuruna bakmayın. Windows update'ten güncelledim diye sanıyorum. Dediğiniz komutun görselini alta bıraktım.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    37 KB · Görüntüleme: 29
Hepsini yaptım mı bilmiyorum cahilliğimin kusuruna bakmayın. Windows update'ten güncelledim diye sanıyorum. Dediğiniz komutun görselini alta bıraktım.
Tamamdır, en güncel sürüm şu an. Son kez sfc /scannow komutu verin. Tekrar hata alırsanız yazarsınız yine, almazsanız da çözüm işaretlemeyi unutmayın :)

Geri
Yukarı