Yeni toplanmış sistemde "No signal" hatası

OwlWithBeard

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, sistemi topladım, ki bilgilerini aşağıya yazacağım. Yalnız EZ Debug ışığı VGA'ya gelince açık kalıyor, sistem düğmesine bastığım andan itibaren sadece tek bip ancak tekrar ederek veriyor. Yani bip sesi var ve şu ritmde gidiyor: Bip------bip------bip------bip... Devam ediyor böyle.
Ekrana görüntü gelmiyor, No Signal diyor. VGA'dan şüpelendim. Dün sistemi monitör bağlamadan çalıştırdığımda böyle bir şey yoktu, bugün HDD bağlantısı yaptım, monitör geldi, onu bağladım, şimdi ise bu bip sesi var ve görüntü gelmiyor ekrana.

Sistem:

Ryzen 5 5600.
MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi
XPG D30 RAM 8x2 - 3200.
Sapphire Nitro+ RX 6600 XT.
Kioixa SSD NVMe.
Dark maxima V20 kasa.
High Power 600W Gold PSU.

Sistem bu, kabloları kontrol ettim. Yalnız anakart geldiğinde Flash'dan BIOS güncellemedim, aldığım yer gerek yok dedi(Trendyol QP Bilişim). Gerekirse video çekip atabilirim, yardımcı olun arkadaşlar.

Anladım, zaten ekran kartı slotunun mandalı gevşekti, bir sıkıntı vardı.
Trendyol üzerinden aldım, iade'de vs bir sıkıntı olmaz sanırım? Videoya almak aklıma gelmedi ancak şu anda o mandal çıkık durumda, bir sıkıntı olur mu?
Yardımcı olan arkadaşlara çok teşekkür ederim. ^^
Mandal çıkıktan kastınız? Kırık mı?

Mandal çıkıktan kastınız? Kırık mı?
Yerinden oynuyordu, yani sallanır şekilde, elimle güç uygulamadan çekince şöyle kaldı(resim).

20220531_195302.jpg

arkadaşlar ses kaydını aldım, video da yüklensin, geliyor.

Hocam hamur, yani karakalem silgisi değil mi? Elimden ondan yok maalesef. Ramlerin ikisini çıkartıp tekini ilk slota taktım, değişen bir şey yok, anakart arızalı galiba...
Attığınız kayıttan kalp atışı sesi geliyor :D

Hocam biraz kafam karıştı, sorun HDD'yi taktıktan sonra mı başladı?
Hayır hocam, dün ekransız taktım, sorun olup olmayacağını bilemedim zira kapakları kapalıydı, bugün ekran geldi(hdd'de bugün geldi, onu da bağladım da hdd sorun yapamaz zira 3.5" tepsiye monteledim ürünü), bağladım, yan kapağını açtım, ekran açılmadı, dün duymadım sanırım bir de işte bu bip bip sesi geldi.
Video yüklendi bu arada paylaşayım.
İade başlattım, değişim istemiyorum, benim sorun yaşadığım 3. MSI ürünü bu, iki ekran kartı, bir anakart, sanırım MSI beni sevmiyor. :D

Üzüntüden düşük cümle kuruyorum galiba, çok yükselmiştim, baya hayal kırıklığı oldu, kusuruma bakmayın lütfen, daha dikkatli olacağım.

Selam arkadaşlar, anakart'ı çıkartıp, bios flash yapmaya başladım, ancak biip sesinin anakartın kendisinden değil psu'dan geldiğini fark ettim. Psu sorunu mu sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı