Yeni Xbox konusu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Oyun Makinesi

Hectopat
Arkadaşlar bu yeni Xbox mevzusunu bir nedenle hortlatacağım bir çıkarımdan dolayı bu herkesin yere göre sığdıramadığı GTA 6 mevzusuna deyineceğim şüphesiz dünyanın en iyi oyunu olacaktır son teknoloji olacaktır bunda hemfikiriz zaten ancak bu yeni ara konsol olayı bize GTA 6 ile ilgili bir tüyo veriyor.

Dikkat ederseniz bu resimde donanıma dokunulmayacağına değinilmiş bununla kalmadım bir sürü internette bilinen işi gücü bu olmuş sitelere de baktım evet doğruymuş donanıma dokunulmadan tasarımı değişecek hatta Microsoft'un mahkemeye verdiği belgelerde sızmış ve ara konsolun içeriği de oradaki resmi belgelerde mevcut aynen bu resimdeki gibi olacak doğrulanmış oldu ve 2 TB olacak hafıza Wi-Fi falan güçlenecek falan en dişe dokunur şeyler bu olacak.

Yeni konsolda donanıma dokunulmaması bence GTA 6'nın öyle aşırı abartılacak kadar çok bir donanım istemeyeceği ortaya çıktı aslında çünkü firmalar ve oyun geliştiricileri hep birbirlerinden haberdar olmak zorundalar ve şu anki Series X bu demek oluyor ki GTA 6 için fazla fazla yeterli bir hale sahip ki yeni Xbox'ta bile donanıma dokunulmamış yoksa Microsoft ve Sony'ye derler birsonraki çıkaracağınız konsolda donanımı artırın biraz daha zorlanırız bu şekil ama göründüğü üzere öyle bir dünya yok hani RTX 4080'lerin havada uçuştuğu cahil cühela laf edenler için dedim.

Dosya Ekleri

• FB_IMG_1695675824715.jpg
    FB_IMG_1695675824715.jpg
    21,7 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleyen: Moderatör:
Çok sağlıksız bir bakış açısı. Masaüstünde yüzlerce, binlerce farklı kombinasyona sahip bilgisayarlara tek tek optimizasyon yapılamayacağı için performans sorunları çıkıyor Xbox veya PlayStation gibi konsollarda ise tipik parçalar olduğu için firmalar optimizasyon kasabiliyor çünkü Xbox'a yayınlayacağın oyuna vereceğin 20 eleman ile dünyada satılmış 60 milyon Xbox'a optimizasyon yapabilirsin ama masaüstünde bunu yapamazsın çünkü her kullanıcının sistemi farklı. GTA 6'nın dünyanın en iyi oyunu olacağını, son teknoloji olacağını vb. direkt düşünmüyorum zaten.

Çok sızıntı gördük biz, resmi açıklama gelene kadar çok da açık değilim bu projeye. Silindir konsol mu olur arkadaş nasıl gözükecek göze, Setup'ı nasıl olacak? Çok değişik ya 😃

Son düzenleyen: Moderatör:
Özellikle 2 TB süper olurdu. Fiyatı Series X ile aynı olursa ve Blu-ray oynatıcıyı ekstaradan takabilirsek güzel bir konsol olur. Series X zaten güçlü o konuda sıkıntı yok asıl sıkıntı firmaların optimizasyon ile ilgilenmemesi. PS4 XB1 kalitesinden bile düşük oyunları 876p önümüze sunuyorlar.

GTA6 gelince DLSS ve FSR olayı çağ atlayacak göreceksiniz şuan bütün pazar yapay zeka üzerine kurulmaya çalışılıyor çünkü artık ilerleyecek bir teknoloji ellerinde kalmadı. 1-2 TB ve yeni tasarımla olduğu yer kalır çünkü performans iyileştirmesi gelecek yıllarda yetişmeyecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı