Yeniden başlatınca bilgisayar çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor

Mkaratasyt

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarı kapat deyince bilgisayarı Power tuşuna basıp tekrar açabiliyorum ama yeniden başlat deyince bilgisayar çalışıyor ama anakart üzerinde boot ışığı yeşil yanıyor ve ekrana görüntü vermiyor bu sebeple BIOS ekranınada giremiyorum. Sistemi alalı 4 gün oldu artık canımı sıkmaya başladı. BIOS'u bilgisayarı ilk açtığımda en güncel sürüme yükseltmiştim.

@Mkaratasyt RAM'leri denerken 2. slota taktınız değil mi? A2'ye yani hocam.

Evet şimdi tekrar deniyorum acaba düzgün mü taramadım diye.

@Mkaratasyt RAM'leri denerken 2. slota taktınız değil mi? A2'ye yani hocam.

İlk RAM'i 2. slota tek olacak şekilde taktım RAM Debug ışığı yanmadı, anakart boot ışığı yanıyor.

İkinci RAM'i 2.slota taktım tek olacak şekilde RAM Debug ışığı yanmadı, anakart boot ışığı yanıyor ekran geldi. BIOS hata ekranı açıldı.
F1 diyorum bekliyorum.

Dosya Ekleri

• D7414DEB-69A4-40E8-8B86-487DBFC323E0.jpeg
    D7414DEB-69A4-40E8-8B86-487DBFC323E0.jpeg
    227,4 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Hocam açılınca tekrar yeniden başlat yaparsa, başka bir RAM ile deneme şansın varsa dene yoksa, RAM'leri Memtest ile bir test yap.

Şimdi tek slot RAM takılı diğerini de takıp mı deneyeyim yoksa tek RAM ile mi devam edeyim. Aynı zamanda BIOS pilinizde resetlemiştim BIOS default ayarda.

Şimdi tek slot RAM takılı diğerini de takıp mı deneyeyim yoksa tek RAM ile mi devam edeyim. Aynı zamanda BIOS pilinizde resetlemiştim BIOS default ayarda.
Tek RAM ile reset at hocam açılırsa, iki RAM'i takın ve Memtest86 ile XMP açık test yapin.

Yine aynı hata olursa da yine de iki RAM'i takip test edin.

Tek RAM ile reset at hocam açılırsa, iki RAM'i takın ve Memtest86 ile XMP açık test yapin.

Yine aynı hata olursa da yine de iki RAM'i takip test edin.

Çalıştı diye 2 RAM'le hazır açık kasa dedim SSD'leri de takayım. Yeniden başlat deyince 2.defa yine başa döndük yine aynı hatayı verdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı