Yeniden Sorun Çıkartan Ürün Ne Yapılmalı?

thelordof

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ürün garanti kapsamında tamir görüp yeniden aynı sorundan birkaç kez sorun çıkarınca servis mi satıcı mı şikayet ediliyor?
Satıcı kapandıysa birçok kez sorun olduğu için değişim için nasıl yol izleniyor? Ürün bir laptop ve satıcı N11'den bir satıcıydı. Satıcı kapandı, sanırım sektör değiştirdi. Değişim raporu olunca distribütörler pek bir sorun çıkarmıyor diye biliyorum.

Benim bildiğim, ve mantıken yasal yollar aranacak ise satın alınan firma ile yapılmalı. Çünkü servisin kim olduğu, nerede olduğu bile bilinmiyor çoğu üründe.

Şöyle bir yol izlenebilir bence; mesela Lenovo laptop aldın. Ama gerek n11.com'un kendisine gerek n11'deki satıcıya ulaşamıyorsan ve bunu servise vermen gerekiyorsa, bu durumda Lenovo ile durumu görüşüp servise gönderirim ve bu işlemleri faturam ile yaparım. İlgilenilmez ise Tüketici hakem heyetinin yolunu tutarım.

Şöyle bir yol izlenebilir bence; mesela Lenovo laptop aldın. Ama gerek n11.com'un kendisine gerek n11'deki satıcıya ulaşamıyorsan ve bunu servise vermen gerekiyorsa, bu durumda Lenovo ile durumu görüşüp servise gönderirim ve bu işlemleri faturam ile yaparım. İlgilenilmez ise Tüketici hakem heyetinin yolunu tutarım.
Servislik durum için neden N11 veya satıcıyla irtibat kurmam lazım ki? Garantinin bitmesine 4 ay var. Satıcı artık N11 veya başka yerde satış yapmadığı için ben N11'i mi şikayet etmem lazım yoksa servisi mi? Bir de aynı sorundan kaç kere sıkıntı çıkması lazım?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burdaki videoya göre 2 deniliyor?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı