Yeniköy termik santrali yangına esir düştü!

Artık antideprasan da işe yaramıyor, iş ve sosyal hayat dışında da bir de bu üzerimize yükledikleri gerginlik ve stres fazla geliyor. Böyle söylemek istemezdim ama neredeyse yaşamımdan vazgeçeceğim. Bıktım...
Ben hep çaresiz kaldığımda Atatürk'ü düşünürüm. Umudumu yitirmediğim sürece de bir şeylerin her zaman düzeleceğine inanırım. İktidardakiler de geldikleri gibi giderler.

Ben hep çaresiz kaldığımda Atatürk'ü düşünürüm. Umudumu yitirmediğim sürece de bir şeylerin her zaman düzeleceğine inanırım. İktidardakiler de geldikleri gibi giderler.

Aslında benim düşüncem çok farklı, iktidar değişse de yerine gelecek kişi farklı mı olacak? Hepsi birbirinin aynısı, sadece birisi diğerinin laciverti. Halihazırda var olandan veya yerine gelecekten de ümidim yok, bizim ihtiyacımız olan şey; Atatürk gibi birisi (imkansız şeyler, hayal edilmek için vardır.). Zira ülkemizin sorunu şudur ki; "benim çıkarım yoksa, beni ilgilendirmez" gibi veya buna benzer kişisel çıkarlar doğrultusunda oluşan bir zihniyetin hakim olmasıdır.
Öncelikle bu zihniyetten vazgeçilmesi gerekiyor ki ülkemiz; kolay kolay sarsılmaz, istikrarlı ve güçlü bir konuma gelebilsin.

Aslında benim düşüncem çok farklı, iktidar değişse de yerine gelecek kişi farklı mı olacak? Hepsi birbirinin aynısı, sadece birisi diğerinin laciverti. Halihazırda var olandan veya yerine gelecekten de ümidim yok, bizim ihtiyacımız olan şey; Atatürk gibi birisi (imkansız şeyler, hayal edilmek için vardır.). Zira ülkemizin sorunu şudur ki; "benim çıkarım yoksa, beni ilgilendirmez" gibi veya buna benzer kişisel çıkarlar doğrultusunda oluşan bir zihniyetin hakim olmasıdır.
Öncelikle bu zihniyetten vazgeçilmesi gerekiyor ki ülkemiz; kolay kolay sarsılmaz, istikrarlı ve güçlü bir konuma gelebilsin.
Dediklerinize katılıyorum. Ülkemizde halkı düşünen tam anlamıyla sosyal bir demokrasi yapısı olmadığı sürece bu tarz şeyler çok ütopik geliyor. Ama kurtuluş savaşı da ütopikti değil mi hocam? Bilemiyorum, belki de her şey daha kötü olacak. Ya da olmayacak. Ama bildiğim bir şey var ki o da hala umudumu kaybetmeden bu düzen ile savaşmaya çalıştığım. Düzenler değişmek için vardır. İnsanlar da değişmek için. Ümitsizliğe kapılmayın, çünkü bu hayatta sizden daha değerli bir varlık olmayacak hocam.

Dediklerinize katılıyorum. Ülkemizde halkı düşünen tam anlamıyla sosyal bir demokrasi yapısı olmadığı sürece bu tarz şeyler çok ütopik geliyor. Ama kurtuluş savaşı da ütopikti değil mi hocam? Bilemiyorum, belki de her şey daha kötü olacak. Ya da olmayacak. Ama bildiğim bir şey var ki o da hala umudumu kaybetmeden bu düzen ile savaşmaya çalıştığım. Düzenler değişmek için vardır. İnsanlar da değişmek için.
Evet, öyleydi ve Kurtuluş Savaşı'nın o kadar destansı ve ütopik olmasının tek nedeni halkın tamamının sonuna kadar benimsediği birlik, beraberlik ve en önemlisi "vatanım sağolsun" ruhu idi. Artık bu ruh yok, o ruhu hunharca yok ettiler.

Ümitsizliğe kapılmayın, çünkü bu hayatta sizden daha değerli bir varlık olmayacak hocam.
Ben ümidimi kaybedeli çok uzun zaman oldu, nasıl desem; "bir gün ölmek için yaşıyorum" diyebilirim.

Koskoca devlet, koskoca santrali heba etmez umarım. Aksi takdirde: 🤬
Ne devleti dostum? Devlet diye bir şey yok, kalmadı. Sadece kendilerine parayı alıp insanlara zulüm etmekten başka bir işe yaramıyorlar, devlet diye bir şey kalmadı. Ormanlar yanarken, hala sarayda canlı yayına çıkıp muhalefete uygunsuz üslubu ile laf atıyor. Devlet dediğin bu değildir, devlet kalmadı.

Kaç gündür uyarıyorlar. Yangından 2 km uzaklıktayken de uyardılar fakat kaale alan olmadı. 200 metreye yaklaştığında millet bildiğin çığlık atıyordu ama yine kimse duymadı.

Geri
Yukarı