Yenile yaparken sağ tık geç açılması sorunu

MBirhanM

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim laptopta şöyle bir sorun var; ben sağ tık yapıp yenile yapmak isteyince o sağ tık menüsü en az 2 dakikada açılıyor ama normal bir klasörde sağ tıklayınca hemen açılıyor veya F5 yapıp yenile yaparken hemen yapıyor. Bunun nedeni ne olabilir? Nasıl kurtulabilirim bundan?

Teşekkür ederim yardımlarınız için.

Yükseltme ile mi kurdun Windows'u?

Hayır hocam yükseltme yapmadım. Ilk ve temiz kurulum. 1 hafta öncesine kadar sorun yoktu ama bir kaç gündür fark ettim. F5 tuşu ile yenile yapınca sorun yok yeniliyor hızlı bir şekilde fakat sağ tuşa basıp yenilemek isteyince en az 2 dakika bekletiyor. Bilgisayarda herhangi bir virüs, sıkıntı yok gayet iyi. Düşük bir laptopta değil. Farklı fareler ve dizüstünün kendi faresinide kullandım fakat durum yine aynı.

Yardımcı olabilir misiniz kurtulayım şu kötü durumdan.

Bilgisayarında, arka planda çok fazla gereksiz uygulama varsa bu sorunu yaşayabilirsin. Görev yöneticisinden başlangıca gel ve bütün yazılımları devre dışı bırak. Sistemi yeniden başlat. CC ile derin bir temizlik yap sistemine.

Son dönemde kurdunuz bir program bu duruma sebep olmuştur.
Benim başıma aynı durum gelmişti, autocad programın başlangıçta acilan bir servisi buna sebep olmuştu.
Service.msc ekranından, Windows harici tüm servislerin başlangıçta açılmasını iptal edin ve restart edin. Sorun çözümlendiyse aynı menüye girin grup grup aktif edin ve her seferinde restart edip deneyin.

Bilgisayarında, arka planda çok fazla gereksiz uygulama varsa bu sorunu yaşayabilirsin. Görev yöneticisinden başlangıca gel ve bütün yazılımları devre dışı bırak. Sistemi yeniden başlat. CC ile derin bir temizlik yap sistemine.

Hocam sorunumu çözdüm. Ekran kartının sürücülerini kaldırdım bilgisayardan ve tekrardan indirip kurdum ve bu şekilde sorunum çözüldü. Sorunun çözümünüde yazdım eğer başka bir arkadaşında başına gelirse konu açmaya gerek kalmadan öğrensin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı