Yenilenen OCCT ile stres testi nasıl yapılır?

Monarchh

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu OCCT yeni sürümüyle arayüz değişmiş; Power testinde instruction set kısmı Auto'da, o ayar nasıl olmalı? AVX, SSE, AVX2 ve AVX512 var yoksa Auto da mı kalmalı?

Ss atabilirmisiniz yardımcı olmaya çalışalım. Güncel versiyonu görmedim ama bir bakalım neler değişmiş belki yardımcı oluruz

Ss atabilirmisiniz yardımcı olmaya çalışalım. Güncel versiyonu görmedim ama bir bakalım neler değişmiş belki yardımcı oluruz
1716117997434.png

Bu şekil

Testi niye yapacaktınız bir sorun mu var.
Bu arada Auto da kalması daha iyi olur ben her zaman öyle yapıyorum ama daha önce power testi hiç yapmadım

Dediğim gibi auto modda yapmanız daha sağlıklı olur ama daha önce ben hiç kullanmadım bir şey diyemem yapın veya yapmayın.
Ama şöyle bir şeyde var. Bu testler sistemde sorun hissettiğiniz zaman yapılır. Eğerki her şey normalse öylesine test yapıcam diyorsanız bence yapmayın ne olacağını bilemeyiz. Her bileşenin testi için aynı şekilde geçerli bu.

Dediğim gibi auto modda yapmanız daha sağlıklı olur ama daha önce ben hiç kullanmadım bir şey diyemem yapın veya yapmayın.
Ama şöyle bir şeyde var. Bu testler sistemde sorun hissettiğiniz zaman yapılır. Eğerki her şey normalse öylesine test yapıcam diyorsanız bence yapmayın ne olacağını bilemeyiz. Her bileşenin testi için aynı şekilde geçerli bu.
Hocam testi bitirdim 15dk lık bir test yaptım herhangi bir kapanma vs yok. Fakat dikkatimi bir şey çekti %100 yük altına sokuyor bu program ve 7800x3d hızına baktığımda ise 4,29-4,20 de mi ne duruyordu temel hızında yani bu işlemcinin max hızı 5ghz bu normal mi?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-19 144156.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-19 144156.png
    146,7 KB · Görüntüleme: 3
Hocam testi bitirdim 15dk lık bir test yaptım herhangi bir kapanma vs yok. Fakat dikkatimi bir şey çekti %100 yük altına sokuyor bu program ve 7800x3d hızına baktığımda ise 4,29-4,20 de mi ne duruyordu temel hızında yani bu işlemcinin max hızı 5ghz bu normal mi?
İşlemci sıcaklığınız fazla biraz ama bir de işlemciyi teste sokup deneyin.

Bu yaptığınız test power testi işlemci testi değil

İşlemciyi teste sokup sonuçları atabilirmisiniz daha iyi anlamak için söylüyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı