Yenilenmiş telefonlar güvenilir mi?

tkankan

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Apple MacBook Pro M2 2022 13.3" 8G 256GB
Arkadaşlar merhaba,
Bu konuyu açmadan önce burada birçok "yenilenmiş telefon alınır mı?" başlıklı konuları inceledim. Gördüğüm şeyler ise sadece "alınmaz" yönünde.
Yenilenmiş telefon almayı düşünüyorum, model ise iPhone 13. sizlerden ricam sadece yenilenmiş telefon alıp kullananlar, cihazlarınız hakkında bilgi verebilir misiniz? Değişen parça olmaması 1. önceliğim tabii fakat diğer türlü pilleri 85-100 arası geliyormuş. Değişeni olmadıktan sonra bu da pek sorun değil aslına bakarsan.
Toparlamam gerekirse; rica ediyorum sadece yenilenmiş telefon almış kişiler cevaplayabilirler mi? Sizce 12 Ay'a varan taksitler ile satılan bu cihazlar gerçekten de güvenliler mi? Uzun süre kullanılabilirler mi?

bence yenilenmiş telefon alınmaz. Onu almak yerine 2. el alınır. Değiştirdikleri parçalar zaten pek güvenilir olmuyor.

Kullanılan parçanın kalitesi belli değil orijinal mi ya da yan sanayimi bilmiyoruz.
Yan sanayi ise kalitesi ne yönde yine bilmiyoruz o nedenle çok riskli ve yapılmaması gereken bir tercih.

bence yenilenmiş telefon alınmaz. Onu almak yerine 2. el alınır. Değiştirdikleri parçalar zaten pek güvenilir olmuyor.
Siz veya yakınınız tecrübe etmiş miydiniz?

Kullanılan parçanın kalitesi belli değil orijinal mi ya da yan sanayimi bilmiyoruz.
Yan sanayi ise kalitesi ne yönde yine bilmiyoruz o nedenle çok riskli ve yapılmaması gereken bir tercih.
Şimdi bu konuda şöyle bir bilgi daha vereyim. Almayı düşündüğüm site, Gürgençler Apple tarafından finanse ediliyor (yönetiliyor), orada çalışanlardan birisine ulaşıp sorularımı sordum ve, üst modellerde parça değişimi olmadığını, olsa bile Gürgençler Apple yetkili servisi tarafından yapıldığını izah etti. Tabii ürününü pazarlamak adına böyle konuşuyor olabilir fakat hiç mi güvenilmez yani?

Siz veya yakınınız tecrübe etmiş miydiniz?

Şimdi bu konuda şöyle bir bilgi daha vereyim. Almayı düşündüğüm site, gürgençler Apple tarafından finanse ediliyor (yönetiliyor), orada çalışanlardan birisine ulaşıp sorularımı sordum ve, üst modellerde parça değişimi olmadığını, olsa bile gürgençler Apple yetkili servisi tarafından yapıldığını izah etti. Tabii ürününü pazarlamak adına böyle konuşuyor olabilir fakat hiç mi güvenilmez yani?

Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi 2. el alman daha mantıklı.
Yine de güvenmenizi tavsiye etmem.

Yaklaşık 2 sene önce iPhone XR almıştım yenilenmiş olarak ilk 6 ay pil sağlığı hızlı düşmesi dışında sorun yoktu.

Sonradan ekran titremesi başladı, Face ID bozuldu kendi kendine ısınma sorunu vardı ahize bozuldu karşı tarafı duyamamaya başladım

Bir gece şarjdayken telefon kapandı bir daha açılmadı anakart hatası var dediler telefon fiyatı çektiler ben önermiyorum sıfır ayarında bile olsa adı üstünde yenilenmiş telefon.

EasyCep'ten aldım ve 10 aydır kullanıyorum.
Kredi kartina 12 taksit olduğu için almıştım yoksa sıfır veya ikinci el alırdım.
Telefonun şarj kısmında sorun çıkınca yapmışlardı. Şimdilik başka bir sorun olmadı ama imkanım olsa sıfır veya ikinci el alırdım

Yaklaşık 2 sene önce iPhone XR almıştım yenilenmiş olarak ilk 6 ay pil sağlığı hızlı düşmesi dışında sorun yoktu.

Sonradan ekran titremesi başladı, Face ID bozuldu kendi kendine ısınma sorunu vardı ahize bozuldu karşı tarafı duyamamaya başladım

Bir gece şarjdayken telefon kapandı bir daha açılmadı anakart hatası var dediler telefon fiyatı çektiler ben önermiyorum sıfır ayarında bile olsa adı üstünde yenilenmiş telefon.
Çok teşekkür ederim tecrübenizi paylaştığınız için. Tek istediğim sizin gibi insanların cevap vermesini sağlamaktı. İyi veya kötü olsun insanlar sadece alma diyor.
EasyCep'ten aldım ve 10 aydır kullanıyorum.
Kredi kartina 12 taksit olduğu için almıştım yoksa sıfır veya ikinci el alırdım.
Telefonun şarj kısmında sorun çıkınca yapmışlardı. Şimdilik başka bir sorun olmadı ama imkanım olsa sıfır veya ikinci el alırdım
Teşekkür ederim cevabınız için. Aynı şekilde bende taksit imkanından dolayı almayı düşünüyorum. Umarım bir sorun çıkmaz. Şu anda iPhone 8+ kullanmaktayım, bundan birkaç ay önce arkadaşım da yenilenmiş iPhone 8+ aldı EasyCep sitesinden. Telefonu yere düşürmesinden sonra iç camı kırıldı. Tabii düşme açısı, hızı vs fark ediyordur fakat, güvenimi zedeleyen olaylardan birisiydi. Yine de kullanıcı görüşleri benim için oldukça önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı