Yenilenmiş telefonlar alınır mı?

Ekran ve batarya değişiyor genelde, alınmaz. Tek iyi yönü taksit oluyor ama gerekirse nakit avans çekip sıfır alın.

Bütçe sınırlı bile olsa alınmaz gidin yurtdışı kullanın zaten hat açık kalıyor açtırmanıza gerek yok çift simli iphonelarda.

Bundan 1 sene öncesinde işle alakalı aramaları cevaplandırmak ve whatsapp business kullanmak için easycep üzerinden iphone 8 / 64 siyah telefon almıştım. Genel kullanımında hiçbir problem yokken, 2 gün içerisinde cebe sokup çıkarmadan kaynaklı kamera lensinin içi full toz dolmuştu. Geldiğinde incelediğimde sanki telefonu sıfır almışım gibi pırıl pırıldı kamera lensini vs. de bilhassa kontrol etmiştim tertemizdi. Ancak toplanırken bir problem olmuş herhalde tam sızdırmazlığını sağlayamamışlar. Sadece 2 günde kamera içerisinde çekime engel olmayacak ancak bakıldığında rahatsıza edecek derecede toz birikmişti.
Anında geri iade ettim. Uzun lafın kısası yenilenmiş telefon işi biraz riskli. Gelen cihazı beğenmediğinizde hevesiniz kırılmayacaksa şans verilebilir, iade ve değişim konusunda zorluk çıkarmıyorlar çünkü geri iade politikaları iyi.
Tavsiyem düşük model olsun ama sıfır benim açtığım kutu olsun kafasındayım.

Bu sitedeki felaket tellallığını anlamış değilim. Türkiye gibi ikinci el ile sıfır arasında dağlar kadar fark olan bir ülkede ikinci el piyasasından öcü gibi bahsedilmesi saçmalıktan başka bir şey değil. Soruya gelirsek; telefonunuzun ekranı kırıldığında, bataryası öldüğünde veya şarj soketi bozulduğunda yaptırıp kullanıyorsanız, yenilenmiş telefonda alabilirsiniz. Hele ki iade imkanı olan bir sistem için bu şekilde "hiçbir şekilde alınmaz", "aman uzak durun", "teyzemin komşusunun kayınçosu almıştı şöyle şöyle şeyler oldu" konuşmak çok yanlış.

Bu sitedeki felaket tellallığını anlamış değilim. Türkiye gibi ikinci el ile sıfır arasında dağlar kadar fark olan bir ülkede ikinci el piyasasından öcü gibi bahsedilmesi saçmalıktan başka bir şey değil. Soruya gelirsek; telefonunuzun ekranı kırıldığında, bataryası öldüğünde veya şarj soketi bozulduğunda yaptırıp kullanıyorsanız, yenilenmiş telefonda alabilirsiniz. Hele ki iade imkanı olan bir sistem için bu şekilde "hiçbir şekilde alınmaz", "aman uzak durun", "teyzemin komşusunun kayınçosu almıştı şöyle şöyle şeyler oldu" konuşmak çok yanlış.
Kendi tamir ettirdiğin telefon ile yenilenmiş bir mi? Nasıl bir tamir gördüğünü biliyor musun?

Batarya, şarj soketi değişimi bunlar basit tamirler. Yenilenmiş telefon dediğin ordan burdan sağlam kalan parçaları birleştirip telefon elde ediyorlar. Yani aynı kefeye koyamazsın. En basit bir örnekle;
Ancak toplanırken bir problem olmuş herhalde tam sızdırmazlığını sağlayamamışlar. Sadece 2 günde kamera içerisinde çekime engel olmayacak ancak bakıldığında rahatsıza edecek derecede toz birikmişti.
yazısından anlayabilirsin. Şarj soketi tamiri ile bu bir mi şimdi? Garantisi bitmemiş bir 2.el telefon bile yenilenmiş telefondan daha iyi emin olabilirsin.

Not: Ben yenilenmiş telefon alınır ya da alınmaz demiyorum. Riskli ama herkes bütçesi ve isteği kadar hareket etmeli. Eğer bütçesiyle istediği sıfır telefon yoksa ve yenilenmiş modeli varsa alınabilir. Aksi halde sıfır ürün her daim daha iyidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı