Yerel disk C gereksiz dolu

Osman012

Decapat
Monster laptopumda 1 TB HDD, 250 GB SSD mevcut şu an. Denetim masasında gözüken en büyük (tek GB olan) program Valorant onun dışında toplasan 1 GB etmeyecek 10 20 program var fakat yerel disk C de sadece 30 GB boş yerim var. Bu diski ne dolduruyor?

resim_2021-03-10_132131.png

Dosya Ekleri

• sssssssssssssss.png
    sssssssssssssss.png
    98,8 KB · Görüntüleme: 215
Monster laptopumda 1 TB HDD, 250 GB SSD mevcut şu an. Denetim masasında gözüken en büyük (tek GB olan) program Valorant onun dışında toplasan 1 GB etmeyecek 10 20 program var fakat yerel disk C de sadece 30 GB boş yerim var. Bu diski ne dolduruyor?

Eki Görüntüle 915093

Bende de durum hemen hemen aynı aslında.

Eki Görüntüle 915093
Win+R tuşuna basıp gelen "Çalıştır" penceresine şunları yazıp içindeki şeyleri silin.
"%temp%"
"temp"
"prefetch"
"Recent"
Eğer izin isterse verin,ve bunu haftalık olarak tekrarlayın.

Sistem geri yükleme dosyalarıdır büyük ihtimalle. Sistem geri yükleme dosyalarını silince baya bir alan açılabilir. Bunun için yapmanız gerekenleri madde madde yazayım.
  • Güvenlik ve Bakıma girin.
  • Kurtar kısmına girin.
  • Sistem Geri Yüklemeyi yapılandır seçeneğine tıklayın.
  • C: diskini seçip yapılandır tuşuna basın.
  • Açılan pencereden sil tuşuna basıp onaylayarak hepsini silin.
  • Ardından kendiniz bir tane geri yükleme dosyası oluşturmak için oluştur seçeneğine tıklayın.
Bunları yaptıktan sonra ne kadar alan açılacak yazarsanız sevinirim. :) Kendiniz düzenli olarak geri yükleme noktaları oluşturmayı unutmayın. Bir sorun yaşadığınızda o geri yükleme noktaları hayatınızı kurtaracak. :)

Win+R tuşuna basıp gelen "Çalıştır" penceresine şunları yazıp içindeki şeyleri silin.
"%temp%"
"temp"
"prefetch"
"Recent"
Eğer izin isterse verin,ve bunu haftalık olarak tekrarlayın.
"Recent" yazınca oyunlarımın ve fotoğraflarımın bulunduğu bölüm açılıyor. Silmek mantıksız oraları.

Geri
Yukarı