Çözüldü Yerel Disk C içinde farklı kullanıcıya nasıl geçilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

suleymanvr

Yoctopat
Daha fazla  
Dün sistemde ismimi değiştirmek için forumlardan bir takım işlemler yaptım sonra işlemler başarısız olunca daha önce oluşturduğum geri yükleme noktasına bilgisayarı tekrar yükledim. Fakat bilgisayar kullanıcılar kısmında yeni bir kullanıcı oluşturmuş ve benim masaüstü dahil tüm dosyalarımı o kullanıcıya taşımış. Ben bilgisayarı açtığımda ise eski kullanıcı kimliğim aktif olduğu için otomatik onu açtı ama onun içinde çöp kutusu ve Google Chrome harici bir şey yok. Şimdi ben nasıl yerel disk c/kullanıcılar kısmındaki diğer kullanıcıyı ana kullanıcı panelim olarak ayarlayabilirim her şey orada eğer ayarlarsam sorun çözülecek gibi.

Yerel disk c/kullanıcı kısmından başka kullanıcıya geçme

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu bilgisayar- sağ tık - yönet - kullanıcılar açılan pencereden kulanıcına ait olan 2 adı da istediğin gibi değiştir.

Regedit/ kayıt defterinden kullanıcına ait "user folder path i istediğin klasör yolu olarak belirt.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders.

Bilgisayarı yeniden başlat.
Bu bilgisayar- sağ tık - yönet - kullanıcılar açılan pencereden kulanıcına ait olan 2 adı da istediğin gibi değiştir.

Regedit/ kayıt defterinden kullanıcına ait "user folder path i istediğin klasör yolu olarak belirt.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders.

Çözüm
C:\Users\suleyman\OneDrive\Masaüstü

Düzeldi. Çok teşekkür ederim.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders bölümünden desktop uzantı kısmına girip eski kullanıcı adını yeni kullanıcı adıyla güncelledim. C:\Users\suleyman\OneDrive\Masaüstü şeklinde

Yeni konular

Geri
Yukarı