Yerel disk depolama kapasitesi yükseltme

Sinan05

Kilopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Meslek
Finans
Dostlar 300GB yerel disk C'de, 700GB D diskinde var. Windows C'de kurulu ve sadece 30GB falan boş alan kaldı. Format atmadan C'nin depolama kapasitesini nasıl aktarabilirim?

Eğer bu bölümler aynı HDD içerisindeyse, Windows'un "Disk Yönetimi" programı ile küçültmek istediğiniz bölüme sağ tıklayın ve "Birimi Küçült" menüsünü açın. Diğer bölüme aktarmak istediğiniz boyutu yazın. İşlem bittiğinde bölümler menüsünde ayrılmamış bir birim oluşacak. Şimdi büyütmek istediğiniz bölüme sağ tıklayın ve "Birimi Genişlet" menüsünden ayırdığınız bölümü ekleyin.

Eğer bu bölümler aynı HDD içerisindeyse, Windows'un "Disk Yönetimi" programı ile küçültmek istediğiniz bölüme sağ tıklayın ve "Birimi Küçült" menüsünü açın. Diğer bölüme aktarmak istediğiniz boyutu yazın. İşlem bittiğinde bölümler menüsünde ayrılmamış bir birim oluşacak. Şimdi büyütmek istediğiniz bölüme sağ tıklayın ve "Birimi Genişlet" menüsünden ayırdığınız bölümü ekleyin.
Eve gidince bunu deneyeceğim. Bilgisayarım ilk açılışta ve bazen bir programı ilk açtığımda yavaş açıyor sistemim iyi olduğu halde. Belki de windowsun yüklü olduğu diskim %90 civarı dolu olduğu içindir.

Eve gidince bunu deneyeceğim. Bilgisayarım ilk açılışta ve bazen bir programı ilk açtığımda yavaş açıyor sistemim iyi olduğu halde. Belki de Windows'un yüklü olduğu diskim %90 civarı dolu olduğu içindir.
Olabilir, eskiden C diskimde 600 MB kalmıştı, fare bile kasıyordu. Ama, Windows ve programlar her zaman yavaş açılıyor ise SSD'ye ihtiyacınız olabilir.

Kabloları bağladığınız anda kullanmaya başlayabilirsiniz, uyumluluk sorunu olmaz. Ömrü ve performansı iyi olsun diye bunları önermiştim, eğer bütçeniz yoksa alt seçenekleri de tercih edebilirsiniz. :)

Kabloları bağladığınız anda kullanmaya başlayabilirsiniz. Ömrü ve performansı iyi olsun diye bunları önermiştim, eğer bütçeniz yoksa alt seçenekleri de tercih edebilirsiniz. :)
Teşekkür ederim dostum bende diyorum acaba laptop ve masaüstü ssd'leri farklı mı oluyor. Kablo yanında gelmiyor sanırım onun için kablo almam lazım. Windowsu direk Ssd'ye kurmak mantıklı geliyor.
Kabloları bağladığınız anda kullanmaya başlayabilirsiniz, uyumluluk sorunu olmaz. Ömrü ve performansı iyi olsun diye bunları önermiştim, eğer bütçeniz yoksa alt seçenekleri de tercih edebilirsiniz. :)

Dostum D diskinden 100GB civarı ayırdım. Windowsun kurulu olduğu C diskine aktarmak istiyorum fakat C diskinde genişlet kısmı seçilmiyor? Resimde gösterdim yardıomcı olur musun neden genişlet kısmı çıkmadı? İzlediğim videolarda başkalarında çıkıyordu.

Dosya Ekleri

• diskgenişlet.jpg
    diskgenişlet.jpg
    104,1 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı