Yerel hesap ile format nasıl atılır?

Beety

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba benim sorunum şöyle ben kontak isimli bir uygulama kullanıyordum. Notebook'a format atmak zorunda kaldım ve formattan sonra temiz kurulum olan Windows da uygulama OneDrive konumunu belirten bir hata vererek çökmeye başladı. Ne denediysem olmadı ve fark ettim ki uygulama belgelerime oluşturduğu her dosya OneDrive'a da açıyor. Bunun üzerine yeni bir Microsoft hesabı açtım tekrardan temiz bir kurulum yaptım ilginç olan şu ki uygulama yine çökmeye devam etti. Sonra belki Windows 11 kaynaklı bir problemdir dedim Windows 10 geçtim yine çökmeye devam etti. Kanaatimce Microsoft hesabıyla alakalı bir sıkıntı oluyor çünkü Microsoft hesabı ile format atarken Drive devre dışı bırakılmıyor. Belki yerel hesapla format atmanın bir yolunu bulursam Drive'ı pas gecebilirim ve sorun ortadan kalkar. Aksi halde hangi akla mantığa sığar ki temiz Windows üzerinde istediğim uygulamayı açamamak. Birkaç sorumda olacak notebook kullandığımı belirtmiştim notebook da kasayı açıp Wi-Fi kartını sökmem imkansız modemi kapatsam ne fayda hatta saçma çünkü yan komşunun ki görünüyor. Microsoft hesabı olmadan kurulumda Drive pas geçebiliyor muyum? Yerel hesapla bir şekilde format atabilsem sonrasında Game Pass de sıkıntı olur mu? Yerel hesapla Game Pass kullanılır mı? Bir şekilde Wi-Fi devre dışı bıraktıktan sonra Wi-Fi bağlanmakta sorun yaşar mıyım? Yerel hesapta iken Windows güncellemeleri aksar mı? Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 kurarken internete bağlanmazsanız hesap istemez. 11 de zaten hesap mecburi sanırsam.
Windows 10 kurarken internete bağlanmazsanız hesap istemez. 11 de zaten hesap mecburi sanırsam.

Bu arada Game Pass için Microsoft hesabı lazım sıkıntı olur tabii ki ama güncelleme konusunda sıkıntı yaşamazsınız ve tekrar Wi-Fi'ya bağlanabilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı