Yerli notebook tasarımları

I3eyaz

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Yabancı oyun laptoplarının hepsinin hoş bir tasarımı var, hatta oyun için olmayanları bile çok iyi.
En bilinen yerli firmanın laptopların tasarımları 800 liraya Bim'de satılan pentium işlemcili laptoplar gibi. Sanki odun keser gibi bir kalıba vurmuşlar baltayla, dümdüz odun gibi birşey olmuş.
Hani o görüntü kalitesi düşük eski filimlerde adamın masaya koyduğu kalın laptoplar gibi. Hiçbir kıvrım, bir çizgi yok. Hadi bunu geçtim bazı modellerinde öyle bir renk kullanmış ki yani o laptopa bakınca rengi, tasarımı, logosu ile beni almayın diyor. Peki neden ? Hadi tasarım kötü olurda renk körü müsünüz ? Amaçları ne bunların, anlayan var mı ? 2600 tl'den başlıyor fiyatları. 200 lira daha olsa adam gibi şekli hatta düzgün bir renk ve normal tasarımı olsa daha az mı kazanırlar ?
O kadar para verip laptop alıcaz, 800 liralık bilgisayarın kasasını mı kullanıcaz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğiniz markaların başında Monster geliyor anladığım kadarıyla. Onlar da yeni versyonlarla yeni kasaya geçtiler. Gayet başarılı. Mesela Abra A5 5.1.1 gayet güzel.

Bahsettiğiniz markaların başında Monster geliyor anladığım kadarıyla. Onlar da yeni versyonlarla yeni kasaya geçtiler. Gayet başarılı. Mesela Abra A5 5.1.1 gayet güzel.
Hopörleri geniş olmuş ama görünüşü olumsuz etkiliyor, marka isminin yazılı olduğu bölüm diğer laptoplara oranla 3 kat daha büyük gibi duruyor ve odunsu kesim gibi, üst tarafa bir çizgi atmışlar fena değil, logosu sakızdan çıkan yapıştırmalar gibi. Rengi siyah yapmışlar bunada şükür. Msi ve asusun oyun laptoplarında olan logo ile bu kıyaslanmaz bile. Mesala bu o eski filmlerde olan laptop kasası.
Screenshot_2015-08-25-10-46-20-1.png

Bu dediğiniz modelin resmi değil ama yorum o model için, diğer modellerin kasası böyle yada buna yakın.

Hopörleri geniş olmuş ama görünüşü olumsuz etkiliyor, marka isminin yazılı olduğu bölüm diğer laptoplara oranla 3 kat daha büyük gibi duruyor ve odunsu kesim gibi, üst tarafa bir çizgi atmışlar fena değil, logosu sakızdan çıkan yapıştırmalar gibi. Rengi siyah yapmışlar bunada şükür. Msi ve asusun oyun laptoplarında olan logo ile bu kıyaslanmaz bile. Mesala bu o eski filmlerde olan laptop kasası.Eki Görüntüle 99617

Bu dediğiniz modelin resmi değil ama yorum o model için, diğer modellerin kasası böyle yada buna yakın.
Resimdeki model gayet sade ve şık bence.

Yabancı oyun laptoplarının hepsinin hoş bir tasarımı var, hatta oyun için olmayanları bile çok iyi.
En bilinen yerli firmanın laptopların tasarımları 800 liraya Bim'de satılan pentium işlemcili laptoplar gibi. Sanki odun keser gibi bir kalıba vurmuşlar baltayla, dümdüz odun gibi birşey olmuş.
Hani o görüntü kalitesi düşük eski filimlerde adamın masaya koyduğu kalın laptoplar gibi. Hiçbir kıvrım, bir çizgi yok. Hadi bunu geçtim bazı modellerinde öyle bir renk kullanmış ki yani o laptopa bakınca rengi, tasarımı, logosu ile beni almayın diyor. Peki neden ? Hadi tasarım kötü olurda renk körü müsünüz ? Amaçları ne bunların, anlayan var mı ? 2600 tl'den başlıyor fiyatları. 200 lira daha olsa adam gibi şekli hatta düzgün bir renk ve normal tasarımı olsa daha az mı kazanırlar ?
O kadar para verip laptop alıcaz, 800 liralık bilgisayarın kasasını mı kullanıcaz ?

Monster, Victor, Exper, Casper... Bildiğim yerli markalar bunlar..

Casper: Pegatron kasa kullanıyor. Bildiğim kadarıyla gaming serisi yok Casper'in.
Exper: Xcellerator diye tabir ettiği gaming serisinde Clevo'nun tasarımını kullanıyor. Daha önce aynı tasarımı MSI'da kullandı. Monster Abra A5'te kullanıyor.
Victor: Sager olabilir. Emin değilim.
Monster: Clevo.

Exper Xcellerator tasarımı bana göre güzel. Victor'un da tasarımla tatmin edici. Monster'da gayet güzel tasarımlar sunmakta.

Ama eğer MSI, Alienware ya da Qosmio gibi bir özgün tasarım olsun istiyorsanız fiyat farkını göreceksinizdir.

Unutmamak lazım MSI'ın 4bin TL'ye sunduğu özellikleri 3bin TL'ye alıyorsanız bir şeylerden vazgeçmeniz gerekir.

@Mustafa Aslan Hepsi Clevo kasa kullanıyor dostum. Sager denen marka bizdeki Monster markası neyse, yurt dışında da barebone dizüstüleri o temsil ediyor. Son dediğinize katılmıyorum. Dediğinizin 1800TL belirli bir özellikte Asus varken, aynı özellikte olan Casper 1500TL. Aradaki fiyat farkı için bazı şeylerden vazgeçmeniz gerekiyor demenizden farkı yok.

2800 liradan başlayan notebook 2000 liraya olan asusun tasarımı kadar iyi olamaz mı ? 800 lirada bulunan kasayı koyuyorlar. 3000 lira olan notebbok'un aynı özelliklerde msi modeli 3.300 tl. Çantada hediyesi. Yani 200 lira civarı fark kalıyor. Bu modelin fiyatı 3000 liraydı ama dolar ile bu fiyata geldi. Dolar yazın başında olduğunda msi'ın bu modeli ve çantası monsterdan daha ucuza gelmiş oluyor. Özel tasarım demiyoruz ki, logosu sakız kutusundan çıkan yapıştırma gibi, hiç değilse ona bir logo koysunlar.
MSI GP60 Leopard Pro 2QF-887XTR Core i7-4720HQ 8GB 1TB 2GB Vga GTX950M 15.6'' Full HD Free DOS - Ürün Kategorileri

Olmadı msi'ı amazondan hızlı kargo ile sipariş ederim 1 haftada elime ulaşır ve 4500 civarında satılan msi notebooklar vergi dahil 700 800 lira daha ucuza gelir. Uluslararası garantide var. Yani her şekilde monster ucuz değil.

@Mustafa Aslan Hepsi Clevo kasa kullanıyor dostum. Sager denen marka bizdeki Monster markası neyse, yurt dışında da barebone dizüstüleri o temsil ediyor. Son dediğinize katılmıyorum. Dediğinizin 1800TL belirli bir özellikte Asus varken, aynı özellikte olan Casper 1500TL. Aradaki fiyat farkı için bazı şeylerden vazgeçmeniz gerekiyor demenizden farkı yok.

1500 TLsi olan bir adam aynı Casper'ı tercih edecektir. Zira 300 lira fark var. Ama bu tercihi yaptıktan sonra o 300 TL'lik farkı görecektir. Aynı şey Monster ve MSI içinde söylenebilir. Aynı özellikte 2 bilgisayar ama MSI daha pahalı. Bunun sebebi tasarım ve daha kaliteli malzeme olmasıdır. Ve yine o aradaki 1000 liralık farkı kullanımda fark edecektir kullanıcı. Burada bahsettiğim konu bir ürün eğer ucuz ise bir sebebi vardır.

2800 liradan başlayan notebook 2000 liraya olan asusun tasarımı kadar iyi olamaz mı ? 800 lirada bulunan kasayı koyuyorlar. 3000 lira olan notebbok'un aynı özelliklerde msi modeli 3.300 tl. Çantada hediyesi. Yani 200 lira civarı fark kalıyor. Bu modelin fiyatı 3000 liraydı ama dolar ile bu fiyata geldi. Dolar yazın başında olduğunda msi'ın bu modeli ve çantası monsterdan daha ucuza gelmiş oluyor. Özel tasarım demiyoruz ki, logosu sakız kutusundan çıkan yapıştırma gibi, hiç değilse ona bir logo koysunlar.
MSI GP60 Leopard Pro 2QF-887XTR Core i7-4720HQ 8GB 1TB 2GB Vga GTX950M 15.6'' Full HD Free DOS - Ürün Kategorileri

Olmadı msi'ı amazondan hızlı kargo ile sipariş ederim 1 haftada elime ulaşır ve 4500 civarında satılan msi notebooklar vergi dahil 700 800 lira daha ucuza gelir. Uluslararası garantide var. Yani her şekilde monster ucuz değil.

Gümrükten geçirirken o kadar ucuza geçiremeyebilirsin. Verdiğin Eksen Bilgisayar linkinde 3300 TL görünüyor o ürün. Amazon.com'da o ürün 999 $. Sen o ürünü 75 € altında göstermediğin sürece. %18-20 vergiyi ödeyeceksin. 75 € olarak gösterdiğinizi varsayalım. Memurlar ürünü denetleme talebinde bulanabilir. 75 € altında bir laptop olmayacağından da sorun yaşayabilirsin. Bunları göz önünde bulundurarak alış-veriş yapmanı tavsiye ederim. Şimdiden hayırlı olsun.

Tasarım konusunda ise: .Tabii ki laptop'a yüklü bir miktar para verdikten sonra iyi bir tasarımı olsun istersin. Ancak tasarımdan vazgeçip daha üstün özellikler tercih etmek daha mantıklı olacaktır. Tabii bu benim görüşüm.

İyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı