Yerli otomobil TOGG, 2023 Mart'ta satışa çıkıyor

Devlet araba yapmamalı arabayı özel sektör yapmalı.
Keşke Google'dan bakma zahmetine girseydin, sonra da biz ukala oluyoruz.

1662264881064.png

Adı üstünde şirket, Türkiye TOGG'u fonluyor sadece.

"Yerli" arabayı 2015'te duyurdular, 2018'de duyurdular şu tarihte çıkacak diye. 2019'da gene dediler ki şurada çıkacak. Görüyoruz ki ortada araba yok. 2023'te de çıkmayacak, bu kez mayısa erteleyecekler.

Devlet eliyle yandaş firma soygununu çok güzel reklam ediyoruz.
Ve AKP her sıkıştığında bu konuda algı servis ediyor.
Buradaki troller de emir üzerine defalarca burada konu açıyor.
Belgeli sunduğumuz hırsızlık olayına ise cevap veremeyip sıvışıyorlar.
Seçime kadar yiyebildikleri kadar yiyecekler.
Korkarım, 2019'da açıklanan korkunç boyuttaki devlet ödeneği ve destek kalemleri katlanarak devam edecek. Bu yandaş medya ve troller de ahmakça "yerli milli arabamız" diye dalkavukluk yapmaya devam edecek.

Devletin (daha doğrusu biz yoksul halkın) parası ile her şey ne kolay...
En kolayı da misler gibi götürmek.
Koca Volvo'yu 1.8 milyar Dolar'a aldılar.
Bizim cebimizden 2019'da tek kalemde 3.8 milyar dolar (2019 kuru ile 22 milyar TL) taahhüt edildi. Ve 9 kalemden devasa destek... Herkes Resmi Gazete arşivinden Reis'in imzalayıp yürürlüğe koyduğu belgeyi görebilir.
Bu kadar destekle 4-5 tane Volvo çapında firma alınır yahu!

Alın size resmi soygun belgesi:

Son düzenleme:
Devlet eliyle yandaş firma soygununu çok güzel reklam ediyoruz.
Ve akp her sıkıştığında bu konuda algı servis ediyor.
Buradaki troller de emir üzerine defalarca burada konu açıyor.
Belgeli sunduğumuz hırsızlık olayına ise cevap veremeyip sıvışıyorlar.
Seçime kadar yiyebildikleri kadar yiyecekler.
Korkarım, 2019'da açıklanan korkunç boyuttaki devlet ödeneği ve destek kalemleri katlanarak devam edecek. Bu yandaş medya ve troller de ahmakça "yerli milli arabamız" diye dalkavukluk yapmaya devam edecek.

Devletin (daha doğrusu biz yoksul halkın) parası ile her şey ne kolay...
En kolayı da misler gibi götürmek.
Koca Volvo'yu 1.8 milyar Dolar'a aldılar.
Bizim cebimizden 2019'da tek kalemde 3.8 milyar dolar (2019 kuru ile 22 milyar TL) taahhüt edildi. Ve 9 kalemden devasa destek... Herkes resmi gazete arşivinden Reis'in imzalayıp yürürlüğe koyduğu belgeyi görebilir.
Bu kadar destekle 4-5 tane Volvo çapında firma alınır yahu!

Alın size resmi soygun belgesi:

Kimse kusura bakmasın abi boş beleş işler yapılıyor.C segmenti suv yapacak 40 bin euro abi sen dalga mı geçiyorsun? Senin piyasada adın var mı her yerde servisin yedek parçan var mı? Audi A6 gibi lüks bir arabayla nasıl aynı fiyat olursun abi sen. Bu arabanın ederi maksimum 30 bin eurodur. Yurt dışında da Audi'ye BMW'ye binen Türkler alır 2 hafta biner Türkiye'deki don dahi alamayan Türklere nasihat verir satar. Bomboş bir iş olarak geliyor bana bomboş. TOGG gibi bir fabrika açana kadar fabrika açmak isteyene yatırım yapmak isteyene destek çıkılsaydı o paraya en az 100 tane fabrika açılırdı.

Son düzenleme:
Bunu hep yazıyorum yine yazacağım. A*p'nin yaptığı her iş yanlıştır. Doğru gözüken bir iş yapıyorlarsa da arkasında başka iş çeviriyorlardır.

Keşke güzel bir yerli aracımız olsa muadil ithal modellere göre daha uygun fiyatlı olan. Ama hiç umudum yok.

Mesela 200 olsa 150 filan en azindan bir ihtimal değilmi dostum.

Kimse kusura bakmasın abi boş beleş işler yapılıyor.C segmenti SUV yapacak 40 bin euro abi sen dalga mı geçiyorsun? Senin piyasada adın var mı her yerde servisin yedek parçan var mı? Audi A6 gibi lüks bir arabayla nasıl aynı fiyat olursun abi sen. Bu arabanın ederi maksimum 30 bin eurodur. Yurt dışında da Audi'ye BMW'ye binen türkler alır 2 hafta biner Türkiye'deki don dahi alamayan türklere nasihat verir satar. Bomboş bir iş olarak geliyor bana bomboş. TOGG gibi bir fabrika açana kadar fabrika açmak isteyene yatırım yapmak isteyene destek çıkılsaydı o paraya en az 100 tane fabrika açılırdı.

Cok dogru.

Geri
Yukarı