Yerli ve Milli Oyun Konsolu ''uChest''

ÖnemliBiri

Centipat
Değerli arkadaşlar merhabalar. Geçen günlerde bir video ya rastladım. Mühendislik Fakültesinden bir kardeşimiz kendi imkanlarıyla ''Yerli Konsol'' geliştirmiş. Röportajında ''Birkaç yerli oyun şirketiyle anlaştık'' diyor. Ülkemiz'de böyle genç girişimcileri görmek beni mutlu ediyor. Destek çıkalım bu kardeşimize. Sevgili @Recep Baltaş da destek verirse reklamını yaparsa bu genç kardeşimize sevinirim. Belki yardım etmek isteyen mühendis arkadaşlar ve maddi kaynak sağlamak isteyen insanlar çıkar. Duyurmak boynumuzun borcu.

Bu linkten videoyu izleyerek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Peki siz ne düşünüyorsunuz?

Sen gördüğün zaman kaç, başkalarını karıştırma. Bunu neleri kastederek söylediğini biliyorum, ben de aynı durumdan mustaribim ama yine de bir Gigapat olarak bu söylenmemeli bence.
Bir şey kast etmiyorum. Cihaz çok iyiyse yerli ve milli sömürüsüne ihtiyacı kalmazdı. Duygu sömürüsü yaparak mı yurt dışına açılacak? Almanya'da yaşayan adam Türklerin yerli ve milli konsolunu mu alayım diyecek? Boş işler hiçbir şey çıkmaz bu projeden. Ayrıca gigapat ne?

Ülkede onca dert varken. Gidip neden sadece konsol hedeflemiş? Bilgisayar bileşeni olsa anlarım ancak bu konularda destek vermek içime sinmiyor. Bu ülkede yerli veya milli lafı geçince kaçacaksın. En büyük kazığı yerli konusunda yersin.

Geri
Yukarı