Yerli ve milli oyunumuz Potentia!

Last of Us'ın zombisizi olmuş bu. Tanıtımı izlerken bile sıktı. Romanyalılar yapsa sümüğümüzü atmayacağımız oyunları sırf yerli diye yalandan övesim gelmiyor. Biraz geliştirip ve özgünleştirirlerse daha iyi olabilir.

Hocam normalde eleştirilcek çok şey var ama küçük bir ekip ve Türk oyunu olunca bir şey denilemiyor. Erzurum'un karşısında çok iyi bir oyun :D. Ne yapsalardı hocam oyun satılsın diye mokoko benzeri bir şey mi yapsalardı :D?

Kimse kusuruma bakmasın. TLOU'nun çakmasını yapmak ben oyun yaptım olmuyor. Bu ülkede bunu yapabilecek bir sürü kişi vardır. Joeli bile hafif değiştirip almışlar. Sonra Türkiye'den neden oyun çıkmıyor.

Hocam normalde eleştirilcek çok şey var ama küçük bir ekip ve Türk oyunu olunca bir şey denilemiyor. Erzurum'un karşısında çok iyi bir oyun :D. Ne yapsalardı hocam oyun satılsın diye mokoko benzeri bir şey mi yapsalardı :D?

Erzurum'u oyundan bile saymam o ayrı. Bu tabii ki ona kıyasla çok daha iyi görünüyor. Bakar bakmaz TLOU kopyası hissi vermek yerine biraz daha özgün durabilirdi. Tutmuş oyunlar üzerinden prim yapma hissi o amatör ruhu öldürüyor. Witcher 1 çıktığında grafikleri ve oynanışı dönemin oyunlarının aşırı gerisindeydi ve CDPR küçük bir stüdyoydu ama özgün hikaye, Witcher hikayesini PC ortamına taşımaları zamanla nereden nereye getirdi.

Arkadaşlar oyunu indirdim. Başlıyoruz :D.
Arkadaşlar. Demoyu bitirdim ve düşüncelerim.
Evdeki light ile dışardaki light arasındaki farkı ayarlayamamışlar.
Mekanikler yetersiz.
Vuruş hissi berbat.
Yapay zeka berbat.
Çatışma hissi yok denecek kadar az.
Diyaloglar yok. Her şeyi küfür üzerine bağlamışlar.
Eğlenmedim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı