YES programına 79,6 ortalamayla başvurulabilir mi?

Türk Kültür Vakfında YES programı için bir bilgi bulamadım, sadece AFS var. Nasıl başvuracağım?

Teşekkürler, ben okulumun mail adresini bulamadım siz nasıl bulabildiniz?
Çok uzun sürdü benim de bulmam ama galiba şu şekilde okulunuzun 6 rakamlık bir kurum kodu var onun sonuna @meb.k12.tr getirdiğinizde okulumuzun maili olmuş oluyor. Bu yanlış da olabilir ama bence bu şekilde yine de hocalarınıza sorarsınız isterseniz.
Kurum kodunu da velinizin e devletinden adınıza öğrenci belgesi çıkarın orada görürsünüz kurum kodunu. Ya da okulda denemelerde kodladığınız kurum kodunu hatırlıyorsanız o da aynı.
Daha kolay bir yolu da olabilir kurum kodu için ama ben bilmiyorum umarım yardımcı olmuşumdur.

Bir de okulunuz internet sitesinde okulumuz hakkında kısmında e posta gönder butonu var oraya tıklayıp gönderebilirseniz kolay olur benim okulumun internet sitesindeki o butondaki güvenlik kodu çalışmıyordu bu yüzden böyle yaptım.

Geç cevap verdiğim için kusuruma bakmayın, anladım teşekkürler. Pazartesi günü müdür yardımcısına soracağım. Program 6 Ekim de bitiyor değil mi, bu arada siz 3. mülakatı geçebilmiş miydiniz?

Geç cevap verdiğim için kusuruma bakmayın, anladım teşekkürler. Pazartesi günü müdür yardımcısına soracağım. Program 6 Ekim de bitiyor değil mi, bu arada siz 3. mülakatı geçebilmiş miydiniz?
Başvuru 6 ekimde bitiyor geri kalan süreç aralık-ocağa kadar devam ediyor. Süreç şu şekilde kişilik ve genel kültür testi, ingilizce sınavı, mülakat ve son olarak asil ve yedek adaylar belirlendiktensonra evlere ziyaret yapılıyor. Mülakat aşamasında yaklaşık 250 kişi kalıyor onların arasından da bildiğim kadarıyla 50 + 4 kişi seçiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı