Çözüldü Yeşil pasaport önceliği var mıdır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nicolatesIa

Centipat
Yer
kalifornia abd
Daha fazla  
Bu sene ilk defa yeşil pasaport için başvuru yaptım merak ettiğim bu pasaportun kimlere çıkacağı konusunda bir öncelik var mı örneğin; şehit oğlu, yetim vb. şeyler var mı yoksa tamamen şans olayı mıdır?

Çözüm
@nicolatesIa Liste vardı onun hakkında, Türk yeşil pasaportunu kabul eden ülkelere vizesiz giriş yapabiliyorsun. Vize isteyen ülkelere de vizenin kabul olma ihtimali bordoya göre daha yüksek diye biliyorum. Değişmediyse böyle durum.

Alabilmem için ailemden birisinin memur olması mı gerekiyor?
Evet.
Bu sene ilk defa yeşil pasaport için başvuru yaptım merak ettiğim bu pasaportun kimlere çıkacağı konusunda bir öncelik var mı örneğin; şehit oğlu, yetim vb. şeyler var mı yoksa tamamen şans olayı mıdır?

Memur öğretmen vs. devlette kadrolu çalışan kişiler 10 yıl çalışmış ise yeşil passaport veriliyor yeşil pasaport zararsız şahıs anlamına gelir

Evde (annen veya babandan) devlet adına çalışan yoksa alamazsın ve bu durumda iptal olur bordo pasaport alırsın.

@nicolatesIa Liste vardı onun hakkında, Türk yeşil pasaportunu kabul eden ülkelere vizesiz giriş yapabiliyorsun. Vize isteyen ülkelere de vizenin kabul olma ihtimali bordoya göre daha yüksek diye biliyorum. Değişmediyse böyle durum.

Alabilmem için ailemden birisinin memur olması mı gerekiyor?
Evet.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı