Yeşil pasaportla yabancı ülkeye nasıl gidilir?

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ7 4700mq 3.40ghz
Gt740m 2gb
2x4 1600mhz
Samsung 870 Evo 500gb
Babam polis memuru ve ben yeşil pasaport alabiliyorum. Şu anda yaşım 15 ve yanlış bilmiyorsam 24 yaşına kadar kullanabiliyorum. Gitmek istediğim ülkeler var. Bu ülkelere sadece yeşil pasaportla gidiliyor mu yoksa başka şeyler lazim mi?
Düşündüğüm ülkeler: Japonya, Kore, Norveç, Fransa. Normalde bir polis maaşıyla yurt dışına cikmayi hayal bile edemezdim ama iki abimde polisligi kazandi ve evimiz karakola döndü. Yani sanırsam yurt dışına çıkacak param olacaktır. Cevaplarınızı bekliyorum.

Yeşil pasaportunuz ile vizesiz seyahat hakkınızı 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla yalnızca turistik girişlerde kullanabiliyorsunuz. Bu duruma yeşil pasaport 6 ay kuralı deniyor, yani 6 ay içerisinde en fazla 3 ay kesintisiz olarak kalabiliyorsunuz.

Yeşil pasaportunuz ile vizesiz seyahat hakkınızı 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla yalnızca turistik girişlerde kullanabiliyorsunuz. Bu duruma yeşil pasaport 6 ay kuralı deniyor, yani 6 ay içerisinde en fazla 3 ay kesintisiz olarak kalabiliyorsunuz.

Yani istediğim zaman kendi başıma (reşit değilim) bilet alıp sadece yeşil pasaport göstererek girebilir miyim?

Yani istediğim zaman kendi başıma (reşit değilim) bilet alıp sadece yeşil pasaport göstererek girebilir miyim?
Yeşil pasaport hakkına sahip kişinin çocuğu 18 yaşından küçük ise şartsız bir şekilde pasaport alabilir. 25 yaş altı için de birlikte ikamet etmek, herhangi bir işte çalışmamak, evli olmamak, öğrenimine devam etmek gibi şartları sağlaması gerekir. Yani biriyle gitmen gerekiyor

Yeni konular

Geri
Yukarı