Yeşilay skandalı

Yeşil Ay'ın Söylediği Doğru Mu Sizce?

• Evet

• Hayır

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Çok haksız sayılmazlar genelleme yapmak yanlış olabilir ama birkaç senedir çoğu genç arkadaş saatlerce bilgisayar başında oyun oynuyorlar ve gittikçe tembelleşiyorlar.

Tabii bu gibi olaylar çeşitli hastalıklara da yol açıyor. Karpal tünel sendromu, çeşitli göz hastalıkları, skolyoz, kifoz gibi omurga rahatsızlığı daha birçok şey.

@16986 Aynı şekilde senin gibi düşünüyorum ve bir daha diyorum pekte haksız sayılmazlar insanlar yorulmasa 24 saat bilgisayar başında kalacak hayır diyelim tüm gün bilgisayar başındasın ama çık bi' yarım saat yürü ya da yazıl spora hareket et ama o da yok bir de üstüne zararlı maddelerde kullananlar var sürekli otur yemek ye sigara iç aynı kısır döngü.

Bak mesela yarış pilotlarının, yarışlar için böyle antrenman yaptığını bilmiyordum. Bilgi için teşekkürler.

Başlığı görünce aşağıdaki haberi paylaştın sandım. Ben de "oyun haberlerinde bu konu ne arıyor" demek için tıklamıştım. :)
Sağlık Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Esra Albayrak’ın yöneticisi olduğu Yeşilay’a bu yılın ilk altı ayında tam 148 milyon TL aktardı.

Kumarla E-Spor'un ilişkisini açıklarlarsa çok mutlu olurum. Ne kadar saçma bi' konu ya? Herşey bitti sıra oyunlara mı geldi? Kim oyun oynayabiliyor Türkiye'de bu zamanlar? Bi' oyun olmuş 600 lira, siz burda "E-Spor kumara alıştırır :)" diyorsunuz. Ne kadar saçma bi' düşünce tarzı.

Bir yerden kumara bağlaması lazım ki oradan diyanet devreye girsin... Bu arada devlet çıkarı varsa faiz haram değil. Tüm dünyada haftada bir oynanan sayısal loto, bizde haftada 5 oldu. Ama o kumar değil, eeee spor kumar.

Yeşilay burada 3-5 tane fit, para kazanan e-sporcuyu hedef almamış ki onlar altında prim kasıp şöyle süperim demiş altındaki cevapların çoğu gereksiz olmuş bana göre. E-spor bahanesi altında bağımlı hale gelmiş sürekli kambur duran, armut vücutlu tonla ergen var ortalıkta. Turnuva başına minimum $5.000+ parayı cebine sokan, tüm ihtiyaçlarını ve ekipmanlarını sponsorları karşılayan birisi bir zahmet kendine bakıp fiziksel gelişimini de yapsın. Keyif için oynayan ayrı, iyi bir para kazanmak için oynayan ayrı, hayatını harcayan ayrı. Spor değildir demeleri gereksiz olmuş, o zaman bilardo bile spora girmez ama kalan kısımlara katılıyorum.

Son düzenleme:
Yeşilay burada 3-5 tane fit, para kazanan e-sporcuyu hedef almamış ki onlar altında prim kasıp şöyle süperim demiş altındaki cevapların çoğu gereksiz olmuş bana göre. E-spor bahanesi altında bağımlı hale gelmiş sürekli kambur duran, armut vücutlu tonla ergen var ortalıkta. Turnuva başına $5.000+ parayı cebine sokan, tüm ihtiyaçlarını ve ekipmanlarını sponsorları karşılayan birisi bir zahmet kendine bakıp fiziksel gelişimini de yapsın. Keyif için oynayan ayrı, iyi bir para kazanmak için oynayan ayrı, hayatını harcayan ayrı. Spor değildir demeleri gereksiz olmuş, o zaman bilardo bile spora girmez ama kalan kısımlara katılıyorum.
Parayı cebine alan bir zahmet kendine baksın diyorsunuz da, E-spor olayı eğer para kazanabiliyorsan gerçek zaten. Onun dışında bir ton insan var E-sporcuyum diye geçinen. Onlar üstüne alınsın bu açıklamayı. Ayrıca gayet iyi bir dal bu dönemde. Keşke imkan olsa da yeteneği olan herkes E-spor arenasında mücadele edebilse. E-spor ile uğraşan adamlara bu tür aşağılama yapamazsın. Çünkü o insanlar hayatlarını buradan sürdürüyor. Para kazanan adam zaten bu işi bilinçli olarak yaptığı için asıl sporunu da yerine getiriyor.

Yeşilay, E-spor demiş. Keyif dememiş.
Tamamen gereksiz bir açıklama. Birilerinin bu insanlara akıl hocalığı yapması gerek. Bazılarına (!) yaptıkları gibi.

Parayı cebine alan bir zahmet kendine baksın diyorsunuz da, E-spor olayı eğer para kazanabiliyorsan gerçek zaten. Onun dışında bir ton insan var E-sporcuyum diye geçinen. Onlar üstüne alınsın bu açıklamayı. Ayrıca gayet iyi bir dal bu dönemde. Keşke imkan olsa da yeteneği olan herkes E-spor arenasında mücadele edebilse. E-spor ile uğraşan adamlara bu tür aşağılama yapamazsın. Çünkü o insanlar hayatlarını buradan sürdürüyor. Para kazanan adam zaten bu işi bilinçli olarak yaptığı için asıl sporunu da yerine getiriyor.

Yeşilay, E-spor demiş. Keyif dememiş.
Tamamen gereksiz bir açıklama. Birilerinin bu insanlara akıl hocalığı yapması gerek. Bazılarına (!) yaptıkları gibi.

E-spor lisansını elini sallayan alıyor zaten. E-sporcuyum diye geçinen dediklerinin çoğu bir başvuruyla lisans alanlar, almayını da dövüyorlar. Şimdi bunlar E-sporcu mu değil mi? Kaç tanesi hayatını buradan sürdürüyor? Yoksa 4-5 sene takıldıktan sonra minimum kazanç ve maksimum boşa harcanmış süreyle bırakıyor mu? Senin bilinçli dediklerin yarı-profesyonel ve üzeri olanlar, ben direkt onların hedef alındığını düşünmüyorum. Yeşilay istediğini desin kendisini bağlar ama altında savunmayı ad hominem olarak yapmak gülünç oluyor. Azınlığı gösterip "sen yanlışsın boomer" demek doğru bir savunma biçimi değil.

Mesela bunun kötü neresi var?

Screenshot_2.png

Dostum ben hiç bir kelimeye katılmıyorum demiyorum zaten.
"Sporun e'si olmaz" böyle bir cümle kullanamazsın. Millet buradan ekmek yiyor. E-spor lisansı alanların çoğu para kazanmadan lisansım var diye geçiniyor. Benim bahsettiğim kişiler, belli takımlarla belli kontratlar üzerinden anlaşmış olan E-sporcu kişiler.

Geri
Yukarı