Contra'nın şarkısına laf atanlar

Bizim bahsettiğimiz Rap ile sizinki farklı. Zaten "sürt*k gucci araba" şarkılarını dinlemiyoruz, onları dinleyen kitlenin de ne dinlediği umurlarında değil. Kendileri de farkında değiller.

Tartışmayı bilmiyorum bu arada, sadece şu yazdığınız yorumu dikkate alarak söyledim.

Contraya laf atmışlar onu savunuyor.

Ben artık Rap bile dinlemiyorum.
Autotune denilen şey içine ettiği için.

Joker Burry'e diss atmış en son onu dinlemiştim sanırım.
Ama Jokerin bir sözü vardır "Hepsi aynı fabrikanın ürünü gibi çıktığı autotune'nin".

Şimdi, Rap diye bir müzik kültürü kalmadı içi boşalttılar Pop müzikçiler bile Rap yapıyor.
Ben artık metal dinliyorum bizim ülkemizin autotune eksperleri onu yapacak kadar kalın sesi yok çünkü :).

Ben artık Rap bile dinlemiyorum.
Autotune denilen şey içine ettiği için.
Ses tonu çok güzel. Autotune pek fazla da yok zaten.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Siz hiç Contra dinlememişsiniz galiba. Benim autotune'dan kastım Contra'nın kullandığıydı. Ve Autotune'u Şehinşah gibi kulak tırmalayıcı bir şekilde kullanmadığı basit. Ve Porçay attığım için niye komik oluyorum?

Dinledim Katliam 2 ve pek çok kez dinledim.
Ama ne yani Contra dediğin sanatçıda bel altı vuruyor.

Bu kadar kafana takmana değmez.
Zevkler zaten tartışılmaz bu konuyu açarak bir bakıma "gelin uğraşın" diyorsun.

Rap müzik diye bir şey kalmadı.
Sen dinledğini Rap sanarsın.

Hepsi autotune ve loop ve voiceeffect dünyası.
Hepsi aynı fabrikadan çıkmaz.
Senin Rap dediğin o değil. Senin dediğin TRAP. Yeni yetme, baba parasıyla aldığı kolye ile autotune basıp şarkı yapmak Rap değil TRAP. Eğer Fonetik Biz Bize serisinden azıcık bir şey izleseydin öğrenirdin zaten bunu. Rap öyle bir şey ki insanlar toplanıp kültürü savunuyor. Tüm ülke en küçük şey için birbirini yerken ortak savunduğumuz bir değerimiz var. Ayrıca autotune kullanmak şarkıyı kötüleştirmiyor. Yeterli dozda kullandığın zaman autotune şarkıyı güzelleştiriyor. Tabii sen Khont, Bixi Blake, Şehinşah gibi insanlardan dolayı tüm autotune'yi çöp ettiğin için mantıklı bir yorumda bulunamıyorsun.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Çünkü açık sözlü ve açık sözlüler sevilmez.
Neyse tartışma pek fazla uzamasın.

Sevilmez, Joker zamanında patron diss attı diye ne oldu?
Parası olup fanboyu bol olan patron Jokere "Ergen dellemesi" diyince 2 hafta patron kazandı dediler.

Açık sözü geçtim doğru söyleyenleri bile sevmiyorlar.

Rap dinlediğini sanıyorsan yanılıyorsun ama! hepsi autotune denilen papağan Rap'i.
Eski parçalar bak derim.

Ben daha Rap dinlemiyorum tartışmaya uğraşmayacağım belliki.
Metal müzik önerisi lazımsa etiketlersin.

Senin Rap dediğin o değil. Senin dediğin TRAP. Yeni yetme, baba parasıyla aldığı kolye ile autotune basıp şarkı yapmak Rap değil TRAP. Eğer Fonetik Biz Bize serisinden azıcık bir şey izleseydin öğrenirdin zaten bunu. Rap öyle bir şey ki insanlar toplanıp kültürü savunuyor. Tüm ülke en küçük şey için birbirini yerken ortak savunduğumuz bir değerimiz var. Ayrıca autotune kullanmak şarkıyı kötüleştirmiyor. Yeterli dozda kullandığın zaman autotune şarkıyı güzelleştiriyor. Tabii sen Khont, Bixi Blake, Şehinşah gibi insanlardan dolayı tüm autotune'yi çöp ettiğin için mantıklı bir yorumda bulunamıyorsun.

Ben gerçekten cahil falan mı sandın?
Böyle eski ve kült parçaların yarısını bilip dinlemiş birisiyim.

Ama böyle sanatçı kalmadı piyasada.
Pop yapanların eski tip bu tarz Rap yapan kişiler daha çok popüler olunca senin "yeni yetme" dediğin Pop grubu gelip Rap müziği öldürdü.

Şimdiki Rap bu hale neden geldi diye üzülme bence @Forse bu insanlara sahip çıkmadılar.
Hepsini laf ettiler yok sesiniz kötü autotune basın diye.
Bu tarz kafiye ve ses dengesi iyi olan pek sanatçı kalmadı.

Şimdikiler sesi yok, kafiye yok, hiç bir şey yok.
Sadece Autotune bas "Gucci, araba" ekle diyip Rap yaptıklarını sanıyor.

Geri
Yukarı