Yetersiz protein alınırsa ne olur?

BigBangZero

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 6700 XT, Ryzen 5 5600, GoodRam 8x2 GB DDR4 3600 MHz, Gigabyte A520 M-K V2, 1 TB Kioxia G2 M.2, 1 TB Seagate Firecuda 120 Sata SSD, Bitfenix Formula Gold 650 Watt, Bitfenix Apollo
Bodybuilding yapılırken yetersiz protein alınırsa ne olur? Biraz araştırdığım kadarıyla kas yıkımı olur, kas gelişmekten ziyade geriler yazıyordu. Ben evde kendi başıma Full body programı yapıyorum. Gym'deki kadar ağır olmasa yeterince ağır bir program. Fazlasıyla zorlanıyorum, 65 kiloyum ki yeterince protein aldığımı hiç düşünmüyorum. 3 gündür de kolumdaki ağrı gitmedi, bu sebepten dolayı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ağırlık kaldırırken kaslarınızda mikro kanama olur. Bu kanamanın iyileşme zamanında alınan protein de kasların arasına girerek kas hacmini büyütür. Kas yapmanın temel mantığı budur. Eğer yeterisiz protein alırsanız kas kütlenizde bir artış olmaz. Kas yıkımı konusunda bir fikrim yok maalesef. Ağır program yapıcam diye kendinizi sakatlamayın. Vücüdunuz en son sınırının her zaman 1 tık üstünü yapın. Kolunuzda ki ağrıda yeni başlamadıysanız hareketi yaparken ters bir hareket yapmaktan ya da ısınmadan spora başlamaktan olmuş olabilir. Tavsiyem bol ton balığı, et ve süt ürünü tüketmeniz. Birde spora başlamadan önce mutlaka ısınmanızdır.

Protein alımını yüksek tutman gerekli eğer kas çalışıyorsan bi tık fazla tüketmelisin çok basit protein alabilecek gıdalar mevcut tadı hoş olmasa bile sağlıklı kal proteini yüksek tut.
belirli bir düzene oturttuktan sonra hem yemeğini kontrol edersin hemde kaçamaklar yapabilirsin rahat rahat düzeni oturttuktan sonra kasmana gerek bile kalmıyor sporuna devam edersen eğer.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı