Yetersiz RAM takılma yapar mı?

ntrs87

Hectopat
CS:GO hiç oynanmıyor. RAM'ım: 4 GB DDR 4 2133 MHz. Zula hafif takılıyor, oyun boşta iken RAM 3200 MB, maçta 3700 MB'e kadar çıkıyor yani 3700 MB sınır diyebilirim. RAM'ı 8 GB yapsam (4+4) bu donmalar, FPS dropları gider mi? Ekran kartı: NVIDIA GeForce MX130 ve Intel HD Graphics 620 toplam 6 GB, İşlemci: Intel Core i57200'u.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yetersiz RAM ani kritik FPS düşüşleri yani drop yapabilir. Ben 8 GB RAM'e sahibim, ancak VRAM boyutu ile sorun yaşadığım için 4 GB kullanabiliyorum ortalama ve bu Grand Theft Auto V'de ciddi donmalara neden oluyor.

CS:GO hiç oynanmıyor. RAM'ım: 4 GB DDR 4 2133 MHz. Zula hafif takılıyor, oyun boşta iken RAM 3200 MB, maçta 3700 MB'e kadar çıkıyor yani 3700 MB sınır diyebilirim. RAM'ı 8 GB yapsam (4+4) bu donmalar, FPS dropları gider mi? Ekran kartı: NVIDIA GeForce MX130 ve Intel HD Graphics 620 toplam 6 GB, İşlemci: Intel Core i57200'u.
Hocam tabii ki rami 8GB yapmalsınız. Ama 4 GB ram ile CSGO da 80 fps alabiliyorum. Csgo yu oynayamama sebebiniz ekran kartınız ve işlemcinizden kaynaklı. Csgo işlemci tabanlı bir oyun. Ama ilk önce ekran kartınızı yenilemeniz gerek. Ekran kartı ile ne ilgisi olabilir sorunuz ise hiç bilginiz olmadığı sonucuna vardırıyor beni. Oyunlar için iyi bir ekran kartı en önemli birim sayılabilecek derecededir. Yerinizde olsam +4GB ram takviyesi yapar ve orta halli bir ekran kartı alırdım. Ha bu arada sisteminiz Windows 10 ise daha fazla ram ve cpu kullanımı olacaktır. Windows 7 öneririm. Ama güncellik ve güvenlikten dolayı Windows 10 da kalmak ister iseniz kesinlikle yükseltme yapmanız gerek.

Quote="bim, post: 5941837, member: 314291"]
Hocam tabii ki RAM'i 8 GB yapmalsınız. Ama 4 GB RAM ile CS:GO'da 80 FPS alabiliyorum. CS:GO'yu oynayamama sebebiniz ekran kartınız ve işlemcinizden kaynaklı. CS:GO işlemci tabanlı bir oyun. Ama ilk önce ekran kartınızı yenilemeniz gerek. Ekran kartı ile ne ilgisi olabilir sorunuz ise hiç bilginiz olmadığı sonucuna vardırıyor beni. Oyunlar için iyi bir ekran kartı en önemli birim sayılabilecek derecededir. Yerinizde olsam +4 GB RAM takviyesi yapar ve orta halli bir ekran kartı alırdım. Ha bu arada sisteminiz Windows 10 ise daha fazla RAM ve CPU kullanımı olacaktır. Windows 7 öneririm. Ama güncellik ve güvenlikten dolayı Windows 10'da kalmak ister iseniz kesinlikle yükseltme yapmanız gerek.
[/Quotkanka ekran kartı iyi bence sıkıntı yok RAM darboğaz yapıyordur ekran kartına ekran kartı aldırma bana bu arada şaka yapıyorum aldırma :D.Bütçem olmadığı için şaka yaşıyorum RAM takviyesi yapacağım mecbur.
Hocam tabii ki RAM'i 8 GB yapmalsınız. Ama 4 GB RAM ile CS:GO'da 80 FPS alabiliyorum. CS:GO'yu oynayamama sebebiniz ekran kartınız ve işlemcinizden kaynaklı. CS:GO işlemci tabanlı bir oyun. Ama ilk önce ekran kartınızı yenilemeniz gerek. Ekran kartı ile ne ilgisi olabilir sorunuz ise hiç bilginiz olmadığı sonucuna vardırıyor beni. Oyunlar için iyi bir ekran kartı en önemli birim sayılabilecek derecededir. Yerinizde olsam +4 GB RAM takviyesi yapar ve orta halli bir ekran kartı alırdım. Ha bu arada sisteminiz Windows 10 ise daha fazla RAM ve CPU kullanımı olacaktır. Windows 7 öneririm. Ama güncellik ve güvenlikten dolayı Windows 10'da kalmak ister iseniz kesinlikle yükseltme yapmanız gerek.

Bu arada bende 120 FPS alıyorum ama FPS düşüşü oluyor her saniye.

Yeni konular

Geri
Yukarı