Yetkili servis bilgisayardaki sorunu çözmezse ne yapılmalı?

Arda126

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Ryzen 5 7600X
Anakart: MSI Pro B650M-A
RAM: Team T-Force Red 32GB (2x16GB) DDR5 6000 MHz CL38
GPU: MSI Ventus 3X RTX 4070 Ti
M2 SSD: Kingston NV2 SNV2S 1TB
Kasa: CoolerMaster TD500 V2
PSU: MSI MPG A850GF
İşlemci soğutucu: CoolerMaster Masterliquid ML240L V2
Monitör: ASUS VP249QGR
Klavye: REDRAGON K568R DARK AVENGER RED
Mause: Razer Deathadder V2 Mini
Kulaklık: Corsair HS55 Surround
Merhaba ben İncehesap üzerinden 53 bin TL'ye bir sistem aldım. Sistemde mavi ekran sorunu vs. vardı Microsoft Windows destek sorunun donanımlardan dolayı olabileceğini söylediğimde hemen İncehesap'ın müşteri hizmetlerine yazdım. Ürünü Yurtiçi Kargo ve bir kod ile yetkili servise gönderebileceğimi söylediler. Ben sorunumla daha iyi ilgilenebileceklerini düşündüğüm ve yetkili servisleri pek uzak olmadığı için kendim götürdüm. Sorunları anlatdım detaylı not verdim ve CPU'nun 5 - 10 derece fazla ısındığını, GPU'da performans kaybı olabileceğini, RAM'lerde ve SSD'lerde sorun olabileceğini düşündüğümü rica etsem onlara da bakabilir misiniz diye belirtdim. 5 - 6 saat sonra sadece SSD değiştirip Windows'u yeniden kurduklarını diğerlerinde bir sıkıntı olamayacağını söylediler. Ben de bilgisayarı arabaya taşıyıp eve götürdüm. Sadece gece çalışıyor mu diye 5 dakika çalıştırıp kapattım. Ardından bir sonraki günün sabahı Xbox Game Pass üzerinden NFS Unbound indirdim. NFS Unbound'u indikten sonra amaya çalıştım masaüstünden olmadı hata verdi EA App'dan açmayı denedim olmadı dosyaları denetledim tekrar açmadı ve bir hata kodu verdi her seferinde. "normalde bilgisayar NFS Unbound'u Max ayarlarda 200 - 300 FPS oynatabilir." bende belki daha yeni Game Pass geldiği için olabileceğini düşünüp servisden önce Forza 5'i özelden en Max'da 250 FPS alan ve asla bir sıkıntı olmayan bir şekilde çalışan Forza 5 yükledim onda bir sorun olmayacağını düşünüp. İndikten sonra girmeye çalıştım ve desteklenmeyen CPU uyarısı verdi FH101 hatası ile. Ben de hatayı yoksay deyip oyuna girdim aşırı bir kasma vardı ardından FPS bakmak için MSI Afterburner açtım 425 FPS 1 ms civarı GPU %1 5W CPU %100 4.5 W oldu ama anormal bir derecede kasma vardı mouse hareket ettiriyorum 20 - 30 saniye sonra tepki veriyor farede sorun olabileceğini düşünüp arkadaşımın yeni aldığı mouse denedim ama onda da hala aynıydı NVIDIA'nın uygulamasındaki oyun ayarları değiştirmeden önceki bilgisayarda kullandığım ayarlara getirdim ama maaleseft çalışmadı. Ardından PC yeniden başlattım sonra çok uzun süre BIOS'da ve 3 - 4 dakika civarı Windows hoş geldiniz ekranında bekledim ardından Full siyah bir ekran verdi. İncehesap yetkili servisi aradım 5 - 6 kişi çözemeyip başkasına aktardı en sonunda bize getirin bilgisayarı kontrol edelim dediler. Ben bu sefer kağıt yerine direkt masaüstünde bir metin dosyası oluşturup direkt onun içine yazdım ve CPU, GPU, RAM, SSD, PSU kontrol etmelerini üstüne basa basa yazdım ve bütün hataları da aynı şekilde ve servise verdim. Yetkili servisden geldikten sonra da bu sorunlar devam ederse ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mavi ekranın sebebini öğrenmek lazım. Servise göndermeden önce minidump dosyasına baksaydınız. RAM'leri kontrol etmek de lazım.

Mavi ekranın sebebini öğrenmek lazım. Servise göndermeden önce minidump dosyasına baksaydınız. RAM'leri kontrol etmek de lazım.

Hocam bilgisayar hiç açılmıyordu hatta Windows kendi kendini silmeye çalışmış sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı