Ygkz fidye virüsü

Sevenarmy0

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcısı, Youtuber, Sosyal Medya Yöneticisi.
Merhaba, 2021'de bilgisayara bulaşan virüs sonrası dosyalar şifrelendi ve bilgisayar abimin idi. Abimin ve diğer abimin kişisel ve önemli bilgileri bu virüs yüzünden şifrelendi ve bilgisayarı formatlamak zorunda kaldım. Format atmadan önce o klasörü yükleyebildiğim kadarını Drive'a yükledim ( şifreli halde) ancak daha sonrasında herhangi bir şifrelemeyi çözme ile ilgili bir adım atmadım. Şimdi bilgili olan kişilerden dosyaları kurtarmama yardımcı olacak kişilerden yardım bekliyorum. Abim ile aramız bozuldu ve şu an kendisi kötü bir hastalığa yakalandı bu konuda kendimi kötü hissedip kendisiyle konuşmaktan mümkün olduğunca kaşınıyorum çünkü bana kızgın.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlgili konudan kontrol edin, bulamazsanız aşağıdaki adıma geçin.

Bu siteye şifrelenmiş bir dosyanızı ve ransomware'in geride bıraktığı notu yükleyin, encryption key bulunursa dosyalarınızı kurtarma ihtimaliniz var.
Ygkz için herhangi bir bilgi bulamadım ayrıca ilgili sitede. İlgili zararlı RSA algoritması kullandığında kırılması neredeyse imkansız, STOP/DJVU ailesinden bir zararlı olduğu yazıyor webde. Encryption key sızmadan yapılacak bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı