YGS İçin Kaç Saat Çalışmalıyım

Düzenli günlük olarak ders ve konu dağılımlı çalışırsan 4 saat iyi bir yer kazanmana yeterli olacaktır. Lys'yi sakın aksatma, önemli olan lys unutma. :trol:

Son düzenleyen: Moderatör:
Günlük 2-3 saat çalışmayla benim gibi oyunkolik biri bile üniversiteyi kazandı ve şu an son sınıftayım bitirmek üzereyim. Sana tavsiyem iyi bir bölüm hedefin varsa oyun oynuyorsan ilk önce bırakman ardından, son aylarda (YGS'ye 5-6 ay kala) günlük 3-4 saat çalışmayla kendini fazla sıkmadan çok rahat yüksek puanlı bir bölüm kazanabilirsin.

Ne kadar çalıştığın önemli değil. Kendine yetecek kadar çalış yeter.
Kendini en iyi sen bilirsin. Şimdi ben burda sana "7-8 saat çalışırsan istediğin yeri kazanırsın" demem hiçbir şey ifade etmez.(Bana etmezdi)

9-10 saat çalışıp yine de istediği yeri kazanamayan çok kişi gördüm.

5-6 saat çalışmak için masanın başına geçtikten sonra ;
yarım saat çalıştıp, 4.5 saat kendini kandıran;
hiçbir şey anlamayan, sonra da "5 saat çalıştım" deyip kendini kandıran biri olacağına,
yarım saat çalış ve bırak.
En azından kendini bilirsin ve kötü gelen bi sınavdan sonra hayal kırıklığına uğramazsın.

Konuyu anlamak için motivasyon ve özgüven bence en önemli 2 şey.

Ama, "ben 7-8 saat çalışırım" veya "şimdi 7-8 saat çalışamasam da, başlayayım gittikçe alışırım" diyorsan; kesinlikle çalış.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı