Yiğit'lik nedir?

Guests21

Picopat
İyi akşamlar Technopat ailesi. Bir sorum var; sizce nasıl Yiğit, gözü kara, cesaretli Yiğit birisi olunur? Belki bazı kimselere komik gelebilir, ama değil. Cevap verebilirseniz çok makbule geçer sevgili ağabey ve kardeşlerim. Şimdiden teşekkür eder ve iyi sosyaller dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ülkemizde bu kavram aptallık ile oldukça yakın aslında düşünce şekili aynen bu şekilde: Şimdi bir zehirli yılanı eline alan hem aptal hem Yiğit oluyor gibi. Kısacası gereksiz yere kahramanlık peşinde olan kısım daha ön planda.

"Yiğit'lik" diye bir şey yok ki. Şu konuyu ben açsam modlar evi basıp kafama çuval geçirmişti.

Nasıl yok hocam? Tarihimiz köklü geçmişinde binlerce Yiğit'e sahip. Peki sizce Yiğitlik diye nitelendirdiğimiz nedir o halde?
Yiğitlik hem doğuştan hemde sonradan olur.
Örnek.
4.murad tahta çıktığı ilk başlarda ana kuzusu idi sonra Bağdat fatihi oldu.
Bende onu soruyordum hocam. Yiğit birisi yani gözü kara,cesaretli sonradan nasıl olunur? Tam da bunu soruyordum.

Son düzenleme:
Nasıl yok hocam? Tarihimiz köklü geçmişinde binlerce Yiğit'e sahip. Peki sizce Yiğit'lik diye nitelendirdiğimiz nedir o halde?

Bende onu soruyordum hocam. Yiğit birisi yani gözü kara,cesaretli sonradan nasıl olunur? Tam da bunu soruyordum.

Yiğit özel bir isim olmadığı için evet, Yiğit'lik diye bir şey yok. Yiğitliktir o.

Geri
Yukarı