Yıkanmış maruldan çıkan böcek sorun yaratır mı?

KlapsKerem

Centipat
Marulu bir güzel yıkayıp çiğköftemi yemek için masama oturdum. Marulda ufak turuncumsu çiğköfte rengine benzer ufacık bir şeyler vardı bunu çiğköfteden bulaşan salça izi veya çiğköfteden düşen ufak bulgur taneleri olarak tanımlayıp afiyetle yedim çünkü marulu yıkamıştım böcek olacağı hiç aklıma gelmemişti. Ta ki son marula yakından bakma isteği gelene kadar. O bulgur veya salça izi sandığım şey aşırı ama aşırı ufak küçük böceklerdi! Yani sanırım o aşırı ufak böcekler şu an midemde bir sorun yaratır mı? :D

Son düzenleme:
"Büyük ihtimalle" mide asidiniz içerisinde çoktan ölmüşlerdir.
Yok yok merak etmeyin :D karıncalı marul yediğimi hatırlıyorum ben, sapasağlamım. Yalnız iğrençti yahu, ağzımın kenarında karınca yakalamıştım bir tane.
Öyle bir böceği ilk defa görüyorum aşırı küçük, yukarıdan bakıldığında aynı çiğköfte renginde çiğköfteden düşen yarım hatta çeyrek bir bulgur tanesini andırıyordu. Umarım bir sıkıntı yaratmaz :D

Öyle bir böceği ilk defa görüyorum aşırı küçük yukarıdan bakıldığında aynı çiğköfte renginde çiğköfteden düşen yarım hatta çeyrek bir bulgur tanesini andırıyordu. Umarım bir sıkıntı yaratmaz :D
Midenizin asidi çoktan bin parçaya bölmüştür onları merak etmeyin. O kırmızı böcekler bahçelerde olur, bu da marulun ilaçlanmadığını gösteriyor zannımca.

Marulu bir güzel yıkayıp çiğköftemi yemek için masama oturdum. Marulda ufak turuncumsu çiğköfte rengine benzer ufacık bir şeyler vardı bunu çiğköfteden bulaşan salça izi veya çiğköfteden düşen ufak bulgur taneleri olarak tanımlayıp afiyetle yedim çünkü marulu yıkamıştım böcek olacağı hiç aklıma gelmemişti. Ta ki son marula yakından bakma isteği gelene kadar. O bulgur veya salça izi sandığım şey aşırı ama aşırı ufak küçük böceklerdi! Yani sanırım o aşırı ufak böcekler şu an midemde bir sorun yaratır mı? :D
yiyin hocam bir şey olmaz protein 😃

Midenizin asidi çoktan bin parçaya bölmüştür onları merak etmeyin. O kırmızı böcekler bahçelerde olur, bu da marulun ilaçlanmadığını gösteriyor zannımca.
Marka ismi vermeyeyim ama çiğköfteyi aldığım yer eminim hepimizin bildiği ve yediği bir marka. Bu kadar büyük bir firmanın ilaç kullanmamaları iyi mi kötü mü karar veremedim :D Böcek varsa doğal derler bu sanırım iyi bir şey. Sıkıntı yaratmaz ise çiğköfte yanında proteinimizi de aldık hayırlı olsun. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı