Yıl 2020, Windows 7 kullanılır mı?

TheGhost09

Centipat
Kullanmış olduğum sistem Windows 10 yüklü ve sürekli yüksek disk kullanımı ile karşı karşıyayım. Haliyle biliyorum ki Windows 10 SSD isteyen bir işletim sistemi ve bende SSD yok. Bu halde de kasma yapmakta ve kullanamıyorum. Birçok yönetimi denedim, hizmetlerde gereksiz işlemleri durdurdum. Windows 7 Ultimate geçiş yapmayı düşünüyorum. Sizce mantıklı mı? Ne yapmalıyım?

sistem özellikleri

Intel i5 7.nesil.
8 GB RAM.
930MX 2 GB ekran kartı

1 TB HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha 1 saat önce Zabıta müdürlüğünde işim vardı oraya gittim bilgisayar Windows 7 🤭
7 olsa iyi birçok kurum hâlâ daha XP kullanıyor.

Eskiler alışkanlıkları değiştiremiyor tabii.

Bu arada SSD yoksa 8.1 öneririm ben.
SSD'ye geçerseniz 10 için de yeterli bileşenleriniz var.

Kullanmış olduğum sistem Windows 10 yüklü ve sürekli yüksek disk kullanımı ile karşı karşıyayım. Haliyle biliyorum ki Windows 10 SSD isteyen bir işletim sistemi ve bende SSD yok. Bu halde de kasma yapmakta ve kullanamıyorum. Birçok yönetimi denedim, hizmetlerde gereksiz işlemleri durdurdum. Windows 7 Ultimate geçiş yapmayı düşünüyorum. Sizce mantıklı mı? Ne yapmalıyım?

sistem özellikleri

Intel i5 7.nesil.
8 GB RAM.
930MX 2 GB ekran kartı

1 TB HDD
Windows 7 yetecektir. Zaten neredeyse her uygulama hala Windows 7 destekliyor. O birkaç uygulama da AAA oyunlar onları da zaten o ekran kartıyla çalıştıramazsın bile.
7 olsa iyi birçok kurum hâlâ daha XP kullanıyor.

Eskiler alışkanlıkları değiştiremiyor tabii.

Alışkanlıktan çok sistem yetmediği için bence.

HDD muhtemelen 5400 RPM bu yüzden de can sıkıcı olabiliyordur. Düşürmek daha iyi olabilir zaten ekran kartı üreticileri vs. hala Win 7 için güncelleme sunuyor.

Windows 10 kullanıyorum.
Sistem o kadar eski değil, Windows 10 tercih edebilirsin.

Daha 1 saat önce Zabıta müdürlüğünde işim vardı oraya gittim bilgisayar Windows 7 🤭
Özellikle de market, devlet dairesi gibi yerlerde hala Windows 7 kullanılmaya devam ediliyor. Ben kendi evimde Windows 10 kullanıyorum fakat benim gittiğim yerel marketteki kasalarda Windows 7 Ultimate yüklü :D
7 olsa iyi birçok kurum hâlâ daha XP kullanıyor. Eskiler alışkanlıkları değiştiremiyor tabii.

Kullandıkları yazılımlar Windows 7 ve sonrası ile uyumsuz olduğundan dolayı XP kullanıyorlar.

@TheGhost09 sizin sorunuza cevap ise şudur; eğer SSD alabilecekseniz Windows 10 ile devam edin fakat SSD alamıyorsanız Windows 8.1 öneririm. Windows 7 artık pek tavsiye etmem.

Özellikle de market, devlet dairesi gibi yerlerde hala Windows 7 kullanılmaya devam ediliyor. Ben kendi evimde Windows 10 kullanıyorum fakat benim gittiğim yerel marketteki kasalarda Windows 7 Ultimate yüklü :D

Kullandıkları yazılımlar Windows 7 ve sonrası ile uyumsuz olduğundan dolayı XP kullanıyorlar.

@TheGhost09 sizin sorunuza cevap ise şudur; eğer SSD alabilecekseniz Windows 10 ile devam edin fakat SSD alamıyorsanız Windows 8.1 öneririm. Windows 7 artık pek tavsiye etmem.
8.1'in UI'ını çok beğenen yok ama beğeniyorsa ideal.

Windows 10 Pro 64 Bit format atarak tekrar denedim. Fakat gene disk kullanımı sorunu ile karşılaşıyorum ve haliyle yavaşlatmaya sebep oluyor. Harddisk evet 5400RPM ve bence de Win10 için yetersiz kalıyor gibi. Ama Windows 8.1'de de aynı sorunu yaşar mıyım, onu düşünüyorum. Win 7'de yaşamam bence.

Geri
Yukarı