Yılan Beslemek Suç Mu?

Heinz Guderian

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Evet arkadaşlar başka evcil canlı kalmadı ben de sürüngen besleme kararı aldım. Yılan beslemek istiyorum ball python (piton) evde üretilmiş ve evde beslenecek. Suç mu? Konu ile ilgili bilgisi olan var mı?

Evet arkadaşlar başka evcil canlı kalmadı ben de sürüngen besleme kararı aldım. Yılan beslemek istiyorum ball python (piton) evde üretilmiş ve evde beslenecek. Suç mu? Konu ile ilgili bilgisi olan var mı?
Hocam yanlış bilmiyorsam, sağlık karnesi verilen her hayvan yasaldır yani beslenebilir. Hayatım boyunca hiç yılan beslemediğim için net bir bilgi veremeyeceğim lakin 1 köpek 1 kedi sahibi birisiyim ve bu sağlık karnesi durumunu veterinerden biliyorum. Veterinerin söylediğine göre, ki konu tamamen köpekle alakalı. Bir köpek saldırgan dahi olsa eğer hayvanın sağlık karnesi varsa ve sağlık karnesindeki bilgiler geçerli aynı zamanda eksik değilse hayvanı beslemekte yasal haklara sahipsiniz.

Kanunlarımızda tehlikeli hayvan beslemek ve ticaretini yapmak Hayvanları Koruma Kanunun 14. maddesi ile düzenlenmiştir. Madde şöyle;

l) Pitbull Terrier, Japanese Tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek; sahiplendirilmesini, ülkemize girişini, satışını ve reklamını yapmak; takas etmek, sergilemek ve hediye etmek yasaktır. Daha detaylı bilgi istersen boş bir zamanımda yardımcı olmaya çalışırım.​

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı