Yıldırım Düştü Bilgisayar Açılmıyor

foolbar

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Başlıkta dediğim gibi arkadaşlar, yağmur yağarken aniden yakına yıldırım düştü ve elektrikler gitti. Akşam elektrikler geldiğinde bilgisayarı açmaya çalıştığımda bilgisayar açılmadı. Şimdi anakart üstündeki Power Led yanıyor. Hem anakart üstündeki hem de ön portlardaki bütün USB girişleri çalışıyor ama power tuşuna bastığımda bilgisayarda tık yok. Ne fanlar dönüyor ne de herhangi bir ışık yanıyor. Güç kaynağını yakından dinleyince cızırtı gibi bir ses geliyor. Bazı yerlerde okuduğum kadarıyla önce sorunun güç kaynağından olduğunu düşündüm ama USB portların çalışması ve Power Led'in yanması beni tereddüte düşürdü acaba sorun anakartta mı diye. Sonuçta güç kaynağından anakarta elektrik geliyor. Ama bir yandan da güç kaynağından ses de geliyor. Sorunun işlemci veya RAM'lerde olduğunu bile düşündüm. Ama parçalarımı başka bilgisayarda deneme fırsatım olmadı veya başkasının güç kaynağını deneme imkanım da yok. Köyde oturduğum için bütün kasayı aldığım yere götürme gibi bir durumum da yok. Sorunun hangi parçada olduğunu öğrenebilsem söküp sadece o parçayı götürebilirim. Konu hakkında bilgisi veya çözümü olan var mı?
20150820_171818.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
ilk gördüğümde :sentinel: :LOL::LOL::LOL:

Geçmiş olsun diyelim

İlk iş olarak psuyu değiştirmeni öneririm.. Psu yanmış olabilir tek tek kontrol et bence tabi daha iyi bilen biri cevaplarsa onun dediklerini denemelisin neyse ki başıma öyle bir olay gelmedi..

Emin değilim fakat RAM'leri çıkarıp geri takabilirsin birde power tuşunun çalışması için bağlı olan kablo tam olarak takılı mı onu bir kontrol edebilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı