Yineleyen Ping Artışı ve İnternet Kopması

Ya alt yapı sıkıntısı çok büyük ülkemizde yan mahalle iyi iken sizin mahalle ağlıyor olabiliyor. Dediğim gibi tüm cihazlarda sorun aynıysa sorun sizlik değildir. Yada bazen internet ortak kullanımda aynı anda online oynamak sorun çıkartır. Sen oyun oynarken arka planda Windows güncelleme yapıyorsa sorun çıkartır. Virüs varsa sorun çıkartır. Windows 10 kullanıyorsanız arama yerine hizmetler deyin sonrasında Windows update kısmını bulun ve kapatın, birde öyle deneyin.

Hizmetlerden updateleri kapatmıştım zaten, başka bir kullanıcı da yok.

Başka bir modem ile dene son kez. Modemden modeme fark oluyor. Olmadı müşteri hizmetlerinin eline düştün.

@Cleante Ayni sorunu ben de yasamaktayim. Ping'im 70-80 iken 1000-2000'e cikiyor bir anda ve daha sinra eski haline donuyor. Bu surekli devam ediyor ve oyun oynanmaz hale geliyor. Musteri hizmetlerini bir suru defa aradim ama bir sonuc alamadim. Anladigim kadariyla kablo ile baglaninca bir sorun yok ama kablo ile baglayamadigimdan o da bir cozum olmuyor. CMD'ye "ping 192.168.1.1-t" yaziyorum ping oldugu anda degerler ucuyor. Internetim 35 Mbps fiber. Indirme hizimda bir sorun yok ama pingim ani artislar var. Bir turlu cozemiyorum.

@Cleante Ayni sorunu ben de yasamaktayim. Ping'im 70-80 iken 1000-2000'e cikiyor bir anda ve daha sinra eski haline donuyor. Bu surekli devam ediyor ve oyun oynanmaz hale geliyor. Musteri hizmetlerini bir suru defa aradim ama bir sonuc alamadim. Anladigim kadariyla kablo ile baglaninca bir sorun yok ama kablo ile baglayamadigimdan o da bir cozum olmuyor. CMD'ye "ping 192.168.1.1-t" yaziyorum ping oldugu anda degerler ucuyor. Internetim 35 Mbps fiber. Indirme hizimda bir sorun yok ama pingim ani artislar var. Bir turlu cozemiyorum.
Bu sorun ADSL hatta çok normal, VDSL hatta normal, fiber hatta anormal durumdur. Kablolu olarak test ettiğinde sorun yasamiyorsan modemden kaynaklı olabilir. Kablosuz kanal ayarı yapmanı tavsiye ederim, birde öyle dene.

Fiber kullanıyorum. O bahsettiğin ayarı nasıl yapacağım peki?
Bir de konu açmıştım bununla ilgili etiketlemiştim seni ona bakabilir misin?
Ayrıca daha iyi ping alabilmek için modemden ayar yapıyorlarmış ne o ayarlar?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı