Yirmilik diş ön dişleri yamultur mu?

sallamaasyon

Decapat
Daha fazla  
Şu an sol alt tarafa ucu hafiften gözüküyor 20'lik dişin, arkadaki dişe de çarpacak gibi komple cıktıgında sorum su, bu diş öndeki dişleri yamultur mu komple ve 5 yıl diş teli taktım ona ragmen yamultur mu öndeki dişleri?

Çapraz şekilde çıkıyorsa yamultma ihtimali var. Diş doktoruna görünün, röntgene bakıp karar verecektir.

1 hafta evvel bu dişi çektirdim, şöyle ki sol üstte çıkıyordu ve 1 aydan uzun zamandır zorluyordu. Doktora gittiğimde üstündeki dişin onu sıkıştırdığını söyledi ve üstteki dişi çektirdim. Şimdi 20'lik dişim orada 2 diş boşluğuna kendini oturtuyor. Yani kısacası eğer üzerinde veya yanında bir diş varsa yamultabilir.

Dişler hareketlidir aslında. Dediğin gibi yirmilik çıkarken baskı yaparak diğer dişlerin sıralamasının bozulmasına neden olabilir? Aynı şekilde diş çektirirseniz de boşluğa doğru zamanla kayma olur.
Tabii bu konuda ne yapılacağıyla ilgili en sağlıklı kararı diş hekimi verecektir. Fazla aksatmadan en kısa zamanda bir hekime görünmen lazım.

Çene yapın gelişmemiş ise yada genetikten gelen farklı bir çene yapısı var ise yamuk çıkabilir ama diğer dişlere etkisini bilmiyorum.

Benim 20 liklerim dibindeki dislere donuk ve onlara yaslanarak cikti ama on dislerimde veya herhangi bir disimde yamulma olmadi.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı