YKS 2021 Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!

@183206, Ek dil olarak Almanca biliyorum. KPSS'den atanamadım, özel ders veriyorum, tercüme işleriyle uğraşıyorum. Bir kurumda sınava yönelik öğrenci hazırlıyorum. YDT-YDS-YÖK Dil'e yönelik.

@183206, Ek dil olarak Almanca biliyorum. KPSS'den atanamadım, özel ders veriyorum, tercüme işleriyle uğraşıyorum. Bir kurumda sınava yönelik öğrenci hazırlıyorum. YDT-YDS-YÖK Dil'e yönelik.
Hocam ben Alman dili ve edebiyatı kazandım. Bunun yanında İngilizce de öğretiyorlardır okulda.
Mesela Almanca okusam, İngilizce tercüme işleriyle uğraşabilir miyim İngilizcemi geliştirerek?
Yoksa bölümün adı Almanca olduğu için İngilizceden iş bulamaz mıyım?

@99593, bence de. Devlette çalışsaydım yok her gün sakal keseceksin, düzenli giyineceksin falan. Bu işler bana ters, ben özgür adamım. Kısıtlamalara gelemem.

@183206, hocam öncelikle tercüme işleriyle uğraşmak için illa tercümanlık okumanıza gerek yok. Bildiğiniz dilleri noterden onaylatarak tercüme işleriyle uğraşabilirsiniz.

Devlet sizin gibi nitekli bir öğretmeni atamadığı için utansın hocam. Her eğitim konusuna yetişiyorsunuz hızır gibi. Başarılarınızın devamını dilerim.

@99593, bence de. Devlette çalışsaydım yok her gün sakal keseceksin, düzenli giyineceksin falan. Bu işler bana ters, ben özgür adamım. Kısıtlamalara gelemem.
Tabii hocam. Bir de devlette hiyerarşi çok kötü maalesef. Torpille atananlar vs de cabası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maşallah hocam. Başarılarınızın devamını dilerim. Darısı başımıza 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı