YKS 2021'e evden hazırlanmak için tavsiyeler

ThetisS

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bu sene gelen puanım ile mezuna kalmaya karar verdim ve sizden 2021 için tavsiyeler istiyorum, tamamen evden hazırlanacağım. Dershaneye falan git diyeniniz olabilir ama geçen sene gittim, bana pek bir faydası olmadı. Kalan son 3 ayı da zaten pandemiden dolayı evde geçirdim. Bu yüzden sizden Raunt, Doping Hafıza veya YouTube'daki güzel anlatım yapan başarıya ulaştıran hocaların isimlerini istiyorum. Şimdiden yazan herkese çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rehber Matematik gerçekten güzel , ben bu sene 11.Sınıf olduğum için 1 yıllığına raunt u denemek için aldım. 10.sınıf tan beri aklımdaydı, ben fazla taktik veremeyeceğim fakat raunt u biraz anlatabilirim. Raunt videoları güzel yani tabi kime göre neye göre güzel ben ortalama bir öğrenciyim beni tatmin etti her dersten sonra çözümlü sorular var o konu ile ilgili şu harikulade,sizin yanlişlarınıza göre konu eksiği çıkartır bilmem ne dedikleri algoritmayı çok ta başarılı bulamadım eksiğine göre sana test hazırlıyor o güzel bir tek. Kitaplar Ehhhh işte dedirtecek seviyede özellikle TYT matematiğe sadece raunt un kitabıyla hazırlanırsan ayvayı yersin yeni tarz sorular çok az geldi gözüme 2 3 testte 1-2 tane var genelde hep işleme dayalı sorular, ha bunun avantajı ne dersen konuyu bitirdikten sonra hemen sistemde konu için testler var bu testlerin güzel özelliği senin konuyu pekiştirmene çok iyi yardımcı oluyor, Fakat TYT için ek kaynak şart özellikle yeni tarz soru içeren (345 TYT mat önerimdir).AYT için bilemiyoryum kaynakların daha henüz başındayım ama sorular güzel ek 1 veya 2 kaynak güzel olabilir ama tabi sende bilirsin ne kadar çok kitap o kadar çok stres elimde olan TyT kitaplarına bir de raunt un kitapları çıkınca bi an kafama dank etti gözüm çok korktu ama bende işlediğim her konuyu bütün kaynaklardan bitirme gibi bir karar aldım. Daha alalı 1 ay oldu olmadı kitaplar geleli de 1 hafta oldu ama yine hiç yoktan iyidir diyerek aldım evde kaldığım dönemde de dışarı çıkmak beni korkutuyor,ama bana raunt un en büyük katkısı evde sabahtan akşama kadar boş otururken beni ders çalışmaya itmesi oldu o gün birşeyler yapmazsam içim rahat etmiyor.He bir de çok çok saçma bir olay var ben sayısal öğrencisiyim fakat raunttan Tarih konu anlatım fasikülü ve soru bankası çıkıyor zaten online derste hocamız bize inkılap tarihi anlatıyor sayısal sınıf olduğumuz için 2.si Limit Yayınları'nın koskocaman bir KONU ANLATIMI VE SORU BANKASI ÇIKIYOR o kadar gereksiz ki o kadar gereksiz ayt türkçe zaten yapmayacağım aşırı uzun ve sıkıcı fakat güzel bir yayına boşuna para veriyorum o kadar canımı sıktı ki bu güzel 2 tane kitaba boşuna para verdim bunları keşke koymasalarmış ya çok ta sorun edilmez ama beni sinir etti :) .benim anlatacaklarım bunlar raunt fena değil beni tatmin etti sormak istediğin birşey olursa buradan yazabilirsin iyi çalışmalar.

Geç bi cevap ama belki bundan sonra okuyacak arkadaşlara yardımı dokunur diye yazıyorum. Öncelikle kendin çalışabiliyorsan zaten dershane gibi yerlere deneme dışında para verme. Onun dışında tek çalışırken motivasyon eksikliğin oluyor ya da nereden başlayacağını bilemiyorsan, Raunt gibi bir platform tercih edebilirsin. Hem dershane gibi zaman kaybı yok hem de çok daha ucuz. Raunt'la eksik notlarını görüp onun üzerine gidelir, soru havuzundan yararlanabilir, TG denemeler çözüp sıralamanı karşılaştırabilirsin. Konu anlatımları da gayet yeterli seviyede. Gönderdikleri kitaplara gelecek olursak zaten piyasadaki en iyi yayınlardan diyebilirim.

Geç bi cevap ama belki bundan sonra okuyacak arkadaşlara yardımı dokunur diye yazıyorum. Öncelikle kendin çalışabiliyorsan zaten dershane gibi yerlere deneme dışında para verme. Onun dışında tek çalışırken motivasyon eksikliğin oluyor ya da nereden başlayacağını bilemiyorsan, Raunt gibi bir platform tercih edebilirsin. Hem dershane gibi zaman kaybı yok hem de çok daha ucuz. Raunt'la eksik notlarını görüp onun üzerine gidelir, soru havuzundan yararlanabilir, TG denemeler çözüp sıralamanı karşılaştırabilirsin. Konu anlatımları da gayet yeterli seviyede. Gönderdikleri kitaplara gelecek olursak zaten piyasadaki en iyi yayınlardan diyebilirim.
"Kendin çalışabiliyorsan" olayını anlamıyorum. Sanki bazı kişiler bu yetenekle doğuyor ve bu yetenek sadece onlara ait. Böyle bir şey yok aslında, ders çalışmak daha çok bir alışkanlık meselesidir. Yani siz dershane ortamına alışırsanız orada kolay çalışırsınız, ev ortamına alışırsanız orada kolay çalışırsınız. Tabii ev ortamında çalışmak zordur ve disiplin ister. Bence en mantıklısı 3-4 saat ile başlayıp verimli olmaya, odağımızı kaybettiğimiz zaman kendimizi o anlık bunun farkına varıp toparlamaya alıştırarak çalışırsak ve zamanla bu 3-4 saati (mesela haftada bir) arttırarak uzun saatler çalışabilir. Tabii evde bireysel çalışmak irade isteyen bir şey, bazı kişiler dershaneye gitmemelerine rağmen kütüphane, kafe gibi yerlerde ders çalışıyor bu şekilde yapabilirsin ve verdiğim teknik şu son 6 ayda çalışmaya başlamış birilerine uymayacaktır çünkü zaman konusunda her 1 gün bile çok önemli olmalı bu kişiler için.

"Kendin çalışabiliyorsan" olayını anlamıyorum. Sanki bazı kişiler bu yetenekle doğuyor ve bu yetenek sadece onlara ait. Böyle bir şey yok aslında, ders çalışmak daha çok bir alışkanlık meselesidir. Yani siz dershane ortamına alışırsanız orada kolay çalışırsınız, ev ortamına alışırsanız orada kolay çalışırsınız. Tabii ev ortamında çalışmak zordur ve disiplin ister. Bence en mantıklısı 3-4 saat ile başlayıp verimli olmaya, odağımızı kaybettiğimiz zaman kendimizi o anlık bunun farkına varıp toparlamaya alıştırarak çalışırsak ve zamanla bu 3-4 saati (mesela haftada bir) arttırarak uzun saatler çalışabilir. Tabii evde bireysel çalışmak irade isteyen bir şey, bazı kişiler dershaneye gitmemelerine rağmen kütüphane, kafe gibi yerlerde ders çalışıyor bu şekilde yapabilirsin ve verdiğim teknik şu son 6 ayda çalışmaya başlamış birilerine uymayacaktır çünkü zaman konusunda her 1 gün bile çok önemli olmalı bu kişiler için.
Haklısın dostum. "Kendin çalışabiliyosan" dan kastım aslında o disiplini sağlayıp sürdürebilmesinden bahsetmiştim. Çünkü ev ortamında birçok dikkat dağıtıcı unsur oluyo ve herkes iradesine hakım olup ders çalışamayabiliyor. Ama dediğin gibi bu bir yetenek değil. Gerekli disiplini oluşturup bi süre çalışanlar zaten dikkat dağıtıcı unsurların etkisinden kısmen de olsa kurtulmuş oluyor.
@er4yakcay, dershane sadece deneme için iyi. Onun dışında Türkiye geneli yapılan sınavlara da kesinlikle katılım sağlanmalı.
Evet denemeler kesinlikle ev ortamında değil de, dışarıda -sınav ortamına benzer ortamlarda- yapılmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı