YKS 2023 için tavsiyeler

Direkt Temel Kavramlar'a başlama, Antremanlarla Matematik, Alıştırmalarla Matematik ikisinden birini çöz ondan sonra hemen kolay-orta kaynağa geç, ilk başlarda soruları çözemeyebilirsin moralin bozulmasın çözümünü öğren, gitgide çözer hale gelirsin bunlar TYT matematik için. Türkçe için ise günde düzenli 20 parargaf sorusu çözebilirsin. Bu arada senin yerinde olsam hemen başlardım, ertelemenin sonu gelmez bir bakarsın 12 olmuşsun, eksiğinde çokmuş zaten sınavda gittikçe zorlaşıyor kaybedecek vaktin yok.

Kitap okumak parargaf için vakit kaybı. Günde 10-20 parargaf çözmesi yeterli.
Aslında çok haklısınız, okulun açılışına kadar ertelememin nedeni de bu erteleme hastalığı dediğimiz şeyden kaynaklanıyor, ama kafamı tamamen boşaltmadan ders çalışmayı pek istemiyorum, şuan hala "Nasıl çalışacağım, nasıl süreç işleyecek" gibi gibi kaygılar dolu kafamda yani kafanın içini çiz desen bir sürü çizgiler atar geçerim. O yüzden tamamen rahatlamak istiyorum.

11.sınıfta TYT bitirip 12 sınıfta AYT geçersin. Çok rahat ettirir. Türkçe adına bol bol kitap okumanı ve paragraf çözmeni öneriyorum. Matematik adına da konu çalışıp ardından bol soru çözmeyi unutma. Ayrıca konu tekrarlarını da ihmal etme.

Geri
Yukarı