YKS 2023 Hazırlık

Evet arkadaşlar geçen sene bir bölüme yerleştim fakat oraya gitmeme kararı aldım. Sınava tekrar hazırlanıyorum. Sayısal alanda gireceğim ve hedefim ilk 10.000, OBP puanım 83. En son ders 8 ay önce çalışmıştım. Bu seneki sınava kendimi test etmek için gireceğim. Asıl hedefim 2023.

Aklımda belli başlı kaynaklar var.
  • AYT Matematik: Acil ve 3D
  • AYT Fizik: Karaağaç
  • AYT Kimya: Aydın
  • TYT Matematik: Bilgi Sarmal Problemler, Bilgi Sarmal TYT Matematik Soru Bankası
  • TYT Türkçe: Arı Yayınları paragrafın Ritmi, Bilgi Sarmal paragraf, Limit Kronometre paragraf
TYT Fen ve AYT Biyoloji için kaynak belirlemedim.

Dershaneye gitmeyeceğim. Kütüphanede YouTube üzerinden çalışmayı düşünüyorum. Kanal araştırmaları da yaptım.

Selin Hoca, Kenan Kara, Mert Hoca, Görkem Şahin, Matematiğin Güler Yüzü, VIP Fizik.

Kaynak kitap ve kanal önerilerinizi bekliyorum. Ayrıca nasıl bir çalışma programı izlemeliyim. TYT ve AYT'yi beraber mi yürütmeliyim yoksa önce TYT bitirip sonra AYT'ye geçiş mi yapmalıyım?

• AYT Matematik: Acil ve 3D
Bu iki kitap gayet zor kitaplardır. 100k hedeflediğinizi belirtmişsiniz, bu iki kitabı bitirip deneme ile takviye yaparsanız bence daha iyi yaparsınız.
  • AYT Fizik: Karaağaç.
  • AYT Kimya: Aydın.
Bu ikisi alanım dışı olduğu için kitabı bilmiyorum o yüzden yorum yapmam doğru olmaz. Ama çevremden duyduğum kadarıyla da zor yayınlar.
  • TYT Türkçe: Arı Yayınları paragrafın Ritmi, Bilgi Sarmal paragraf, Limit Kronometre paragraf
Onun dışında Türkçe paragraf adına bu kadar kitap çözmek gereksiz. Bundan ziyade sadece Bilgi sarmal paragraf alın, yanına da dil bilgisi kitabını alın. Dil bilgisini de çalışmış olursunuz.

Onun dışında dershaneye denemeleri için kayıt olabilirsiniz. Dershaneye gitmeye zaten gerek yok, sınavlarına kayıt olmanız yeterlidir.

@bilgisayar noobu neler yaptın bu 5 aylık süreç içerisinde?

Hocam yarım yamalak çalıştım fakat kesinlikle faydası oldu.

Türkçe dil bilgisine 2 gün önce başladım ondan önce çok az çalışmıştım. Yazın Türkçe matematik ve geometri ağırlıklı ilerlemeyi düşünüyorum.

Matematik ilk 12 konu ve 3 problemler konusu ile 2018 TYT'de 27 matematik neti yaptım. Bu seneki sınavda (2022 TYT) matematikten 29 net yaptım herhalde. Kaynak olarak 345 + 3D ilerledim ilk 12 konu. Problemlere bilgisarmal problemler ile devam ettim.

Geometri eyüp b. Playlistinden ilerledim.(yeni hazırladığım program ile kenan Kara'dan ilerliyorum.) Geometri ve Türkçe en az ve yarım yamalak çalıştığım dersler. Tavsiye vermek bana düşmez.

Fen kısmına çok çalıştım. Keşke hiç çalışmasaydım. Fen hariç TYT'de 80 net yaptığınız zaman fene başlayın. Gerisi bomboş bunu söyleyeyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı