YKS 2023 sınavında ilk 100.000'e girebilir miyim?

AYT'de net yükseltmek daha kolay. Genelde TYT'de netler çok oynamazken, AYT'de çalıştığınız zaman hemen karşılığını alıyorsunuz. 50-60 net bu saatten sonra zor ama 30-40 civarına çekebilirsiniz.

Düzeltme: Biraz iyi niyetli yaklaşmışım. 30 net yaparsanız dua edin. 😀
Bir şey diyim mi zorlasa fenden 20-25 yapar ama iyi çalışması lazım 12 saat gibi

Bir şey diyeyim mi zorlasa fenden 20-25 yapar ama iyi çalışması lazım 12 saat gibi

Günde 12 saat çalışmanın verimli olacağını mı düşünüyorsun? En fazla 3-4 gün çalışır sonra bünye çöker zaten. Hedef koyarker mantıklı, uygulanabilir ve gerçekçi hedefler belirleryin.

Selam arkadaşlar, üniversite sınavında hedefim ilk 100.000'e girip %50 burs ile çankaya üniversitesi elektrik elektronik bölümü okumak. Şu an TYT netim 70-80 arası değişiyor Türkçe 35 net, matematik 15, fen 14, sosyal 14 civarı yapıyorum fakat AYT bilgim neredeyse hiç yok denilecek kadar az genelde 10-15 net arası yapıyorum ve sayısalcıyım. Sınava 34 gün kaldı ve gecemi gündüzüme katıp çalışmayı planlıyorum sizce AYT netlerim 50-60 civarını bulur mu? Sadece yiyip içip çalışacağım bir program yaptım ve sizin düşünce, önerilerinizi almak istedim.

Böyle laklak yaparak bir sonuca varılmaz. Buradaki kimse de senin soruna doğru cevabı veremez. Ne senin bilgini biliyoruz ne de öğrenme kapasiteni. Zaten 1 ayım var diyosun, burada böyle olur mu olmaz mı diye goygoy yapacağına git çalış, olur mu olmaz mı diye düşünme. Yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalış. Bu saatten sonra çok da bir alternatifin yok zaten.

10 netten 50 nete çıkar diyen arkadaşlar sanırım daha YKS senesine gelmediler. 30 günde 40 net arttırılır diyorlar. Aynen insanlar bu yüzden sırf AYT için mezuna bırakıyor, insanlara umut pohpohlamayın. 12 13 saat çalışacağım demiş o saatin zerre önemi yok önemli olan verimli çalışmak.

Günde 12 saat çalışmanın verimli olacağını mı düşünüyorsun? En fazla 3-4 gün çalışır sonra bünye çöker zaten. Hedef koyarker mantıklı, uygulanabilir ve gerçekçi hedefler belirleryin.

Böyle laklak yaparak bir sonuca varılmaz. Buradaki kimse de senin soruna doğru cevabı veremez. Ne senin bilgini biliyoruz ne de öğrenme kapasiteni. Zaten 1 ayım var diyosun, burada böyle olur mu olmaz mı diye goygoy yapacağına git çalış, olur mu olmaz mı diye düşünme. Yapabileceğinin en iyisini yapmaya çalış. Bu saatten sonra çok da bir alternatifin yok zaten.

12 saat çalışmanın çok zor olduğunu düşünmüyorum tabii ki kolay değil ama imkansız da değil.

10 netten 50 nete çıkar diyen arkadaşlar sanırım daha YKS senesine gelmediler. 30 günde 40 net arttırılır diyorlar. Aynen insanlar bu yüzden sırf AYT için mezuna bırakıyor, insanlara umut pohpohlamayın. 12 13 saat çalışacağım demiş o saatin zerre önemi yok önemli olan verimli çalışmak.

12-13 saat anlayarak çalışabilir tabii 3-4 saati verimsiz geçiyor desek kaldı sana 8-9 saat mis gibi ben verimsiz geçme ihtimalini de saydım ama kusura bakmayın bu saate kadar çalışmamış adamda oturup 12 saat çalışamaz.

1 ayda AYT için o kadar net arttırmak gerçekçi bir hedef değil. Neden AYT çalışmak yerine bu kadar çok TYT çalıştınız ki?

Aptallık ettim diyelim hocam biraz özel nedenler de var.

50-60 bilemedim biraz zor gibi ama çalış yine de.

40-50 arası olsa da olur hocam istediğim bölüm 110-120k sıralamalardan alıyor.

50-60 net görece iddialı bir net. Gerçekçi olmak gerekirse 1 ayda imkansız gibi görünmekte. Ki zaten bu AYT netini tutturup TYT matematiğinize de 10 küsur net ekleyebilirseniz 60-K mümkündür. Yine de çalışma bilincinizi kaybetmeyin. Bulunduğunuz konumdan her zaman daha iyisine çalışın.

120k altında olduğum sürece sıkıntı yok hocam girebiliyorum ama onun için de 45-55 arası bir AYT yapmam gerekiyor.

AYT tamamen konular üzerine hocam. Bence mezuna kalıp bir dahaki seneye daha iyi bir üniversiteyi hedefleyin özellikle TYT netiniz fena değil. Yani şu an çok çok zor gibi.

Mezuna bırakamam hocam hem psikolojik olarak şimdiden çok yoruldum bir daha kaldıramam bu stresi hem de ailem bu sene kazanırsa kazanır kafasında.

Eyvallah hocam.

AYT'de net yükseltmek daha kolay. Genelde TYT'de netler çok oynamazken, AYT'de çalıştığınız zaman hemen karşılığını alıyorsunuz. 50-60 net bu saatten sonra zor ama 30-40 civarına çekebilirsiniz.

Düzeltme: Biraz iyi niyetli yaklaşmışım. 30 net yaparsanız dua edin. 😀

40-50 arası yapsam da yeter gibi hocam. :)

Son düzenleme:
Ben de ayni tytyi yapıyorum, ortalama 60 tyt netim var, aytden de berbat haldeyim, biyoloji az buz yapiyorum, ayt 1 ayda calissam 20 net civari getirebilir miyim toplamda? Hedefim ilk 300k, girebilir miyim?

İhtiyacın olan net 40-50 arası hatta sınava göre 35-40 da olabilir, yani 30 net artırman gerekiyor. Sıkı çalışırsan olmayacak bir şey değil.

Hocam 2020 senesinde de konuların 2. dönemi yoktu o yüzden bu sene de yapılan netler fırlayacak muhtemelen yaptığım net ve sıralamamı atayım anlarsın.(bir sene mezuna kaldım)

Dosya Ekleri

• IMG_20230515_082551.jpg
    IMG_20230515_082551.jpg
    305,8 KB · Görüntüleme: 64
Selam arkadaşlar, üniversite sınavında hedefim ilk 100.000'e girip %50 burs ile çankaya üniversitesi elektrik elektronik bölümü okumak. Şu an TYT netim 70-80 arası değişiyor Türkçe 35 net, matematik 15, fen 14, sosyal 14 civarı yapıyorum fakat AYT bilgim neredeyse hiç yok denilecek kadar az genelde 10-15 net arası yapıyorum ve sayısalcıyım. Sınava 34 gün kaldı ve gecemi gündüzüme katıp çalışmayı planlıyorum sizce AYT netlerim 50-60 civarını bulur mu? Sadece yiyip içip çalışacağım bir program yaptım ve sizin düşünce, önerilerinizi almak istedim.

Yapabilirsiniz.

Geri
Yukarı