YKS 2025 için çalışma önerisi

Oğuzhan40

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, 11.sınıf meslek lisesi öğrencisiyim. Normalde bu sene açığa alıp ders çalışmaya başlayacaktım fakat yeni kurallar sonucunda açığa alamadım. Seneye Staj'da var, daha önümde 2 sene olmasına rağmen stres yapıyorum. Üniversite olarak MSÜ DHO hedefliyorum, hangi kitapları önerirsiniz? YouTube'dan birçok kanal gördüm aklıma yatan mert hoca oldu. TYT 70 gün matematik kampı nasıldır, başlangıç olarak önerir misiniz?

Ayrıyeten kimya, fizik dersleri görmüyorum meslek lisesi olduğum için. Bu sene sonuna kadar sıkı bir şekilde hem derslere hemde TYT'ye çalışacağım fakat nasıl bir ders programı oluşturmalıyım, kararsız kaldım. Bana yardımcı olabilecek varsa çok memnun olurum.

Son düzenleme:
Öncelikle şunu unutmayın, Matematik ve Edebiyatı yapabilen sınavı yapmış demektir. Matematik ve Edebiyatta kendinizi tamamen hazır hissettiğinizde diğer derslere yönelin. Zaten TYT 9 - 10 konuları olduğu için genel olarak hakimsinizdir fakat her gün konulara tekrar yapın. En sonunda TYT netlerinizi belli bir düzeye çıkarttığınızda kimya, fizik, biyolojiye bakarsınız.

Öncelikle şunu unutmayın, matematik ve edebiyatı yapabilen sınavı yapmış demektir. Matematik ve edebiyatta kendinizi tamamen hazır hissettiğinizde diğer derslere yönelin. Zaten TYT 9 - 10 konuları olduğu için genel olarak hakimsinizdir fakat her gün konulara tekrar yapın. En sonunda TYT netlerinizi belli bir düzeye çıkarttığınızda kimya, fizik, biyolojiye bakarsınız.

Teşekkür ederim, başlangıç seviyesi olarak direkt mert hocanın kitabını alıp 70gün TYT matematiğe başlamalı mıyım yoksa önerdiğiniz bir kitap var mı?

Teşekkür ederim, başlangıç seviyesi olarak direkt mert hocanın kitabını alıp 70gün TYT matematiğe başlamalı mıyım yoksa önerdiğiniz bir kitap var mı?
O tarz kamplar sizin konuları bildiğinizi varsayar. Eğer ki konuları biliyorsanız başlayabilirsiniz. 0 dan başlamak isterseniz konu anlatımlı kitaplara yönelebilirsiniz, örneğin karekök 0 dan TYT matematik gibi.

DHO istediğiniz için sadece sayısal ağırlıklı çalışmanız gerekmektedir, onun için de edebiyat gibi sözel derslere değil matematik ve fen kısmına ağırlık vermeniz gerekmektedir.

Yeni konular

Geri
Yukarı