YKS 266 puan almak kolay mı?

Makaleler
45
PAÜ bilgisayar programcılığı okuyacağım ve 266 puan istiyor. Bunun için şimdiden ders çalışmaya gerek var mı?

Şu anda 4 yıldır ders çalışamadım ve hemen her konuyu unuttuğum için kazanması kolay mı olur zor mu?

Kaç net istiyor bilmiyorum fakat kazanabileceğimi düşünüyorum. Matematik, fen, sosyal ve Türkçe temelim var ancak çok kötü.

Bir başka merak ettiğim konu; ileriki yaşlarda üniversite okumanın yaşı var gibi geliyor. Yaşı ilerleyen bir şahıs türev, integral, limit gibi konuları nasıl bilecek? Peki ben matematik bilmesem bile programcılık okuyabilir miyim?

Not: Bilişim ile ilgili başka bir bölüm ve benim kazanabileceğim bir bölüm var mı?
Dediğim gibi ben şimdi sıkı çalışmaya kalksam yapamam diye düşünüyorum. Aslında hedefim ege üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümü ve 27k istiyor. Acı gerçekler; sanırım kazanamam ve OBP acayip bir düşük. Açık öğretim lisesi sınavlarını devletimiz geçirdi saf olsun 😄. Ama öbür türlü geçemeyecektim. Herkese 36 kredi bedavadan verdiler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Konu açmak yerine çalışıp deneyebilirsiniz. Bu konulardan kaçıncısını açtığınızı sayamadım.

50-60 nete tekabül ediyor tahminim OBP'de önemli. Hiç ders çalışmadıysan yapabilir misin bilmiyorum biraz zor. 70 gün çalışsan yaparsın.

40 net + 70 OBP'ye 266 küsüratlı bir puan geliyor.

Bundan daha basit çok az şey gördüm. Elbette kolay. Ama böyle değil de daha iyisini yapmayı denemeniz daha sağlıklı olur. Kilit konulara çalışmanızı öneririm zira bunların dışına çok çıkmıyorlar soru dağılımında.

Konu açmak yerine çalışıp deneyebilirsiniz. Bu konulardan kaçıncısını açtığınızı sayamadım.
Tepki göstermeniz normal fakat insanların ne yaşadığını bilmeniz zor. 4 yıldır ders çalışmadığımı ve temelimin olmadığını belirttim. Daha önceleri ders çalıştım. 85 ortalama vardı 10. sınıfta. Peki bu ortalama neden buraya kadar böyle geldi? Farkında mısınız?

Tepki göstermeniz normal fakat insanların ne yaşadığını bilmeniz zor. 4 yıldır ders çalışmadığımı ve temelimin olmadığını belirttim. Daha önceleri ders çalıştım. 85 ortalama vardı 10. sınıfta. Peki bu ortalama neden buraya kadar böyle geldi? Farkında mısınız?

Psikolojik sıkıntılarınız olduğunu belirtmiştiniz, sizi anlıyorum. Ama incel bir yerden koptuktan sonra aynı konuları açmanız mantıksız. 70 gününüz var. Elinizden geleni ardınıza koymayarak çalışın.

Geri
Yukarı