YKS 90 Bin Bölüm tavsiye

Pigasor

Hectopat
Süper Moderatör
Yer
Esenyurt/İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Dizüstü: AMD Ryzen 7 7840HS-RTX4050-2x8 5600 MHz 16 GB RAM-SK Hynix 1 TB SSD 7/3 GB
Masaüstü: AMD Ryzen 3 3200G-Gigabyte A320M-S2H-GeIL 2x8 3200 MHz RAM-GeIL 256 GB SSD 550/490 MB
Arkadaşlar selamlar. Başlıkta belirttiğim üzere sayısalda 90 bine girdim. Aslında bilgisayar mühendisliği istiyorum ama her türlü meslek önerisine de açığım. İstanbul'da oturuyorum. Yakın bölgeden olursa daha güzel olur. Sizce ne yapmalıyım? Rehber hocamla ve birkaç tanıdığımla ayrıca konuşacağım fakat sizden de akıl almak istedim, zarar gelmez ne de olsa... Şimdiden teşekkürler, iyi sosyaller.
1689853201119.png

Vakıf üniversitelerine gitmeyi düşünüyor musun %50 burslu şekilde? Ona göre öneride bulunayım.
Her türlü öneriye açığım hocam. Şuan fikir toplama aşamasındayım. En son değerlendirmede bulunacağım.

Bilgisayar mühendisliği okuyorum merak ettiklerin varsa sorabilirsin.
Teşekkür ederim hocam. İleride soracağım kesinlikle.

Bu şekilde yaklaşım ne kadar doğru bilmiyorum. Meslekleri araştırın, yaptıklarını ve bu mesleğe sahip olduğunuzda yapabileceklerinizi düşünün. Çünkü her mesleğin kendine göre zorluğu var. Ben elektrik elektronik mühendisliği öğrencisiyim. Kendim içimden geldiği için bu bölümü yazdım. Lakin içinizde istek yoksa okunmayacak bir bölüm. Çünkü zor. Başka seçeneği olmadığı için bu bölüme gelen sınıf arkadaşlarım bölümü bırakmayı bile düşünüyor. Gözünüzü korkutma amacıyla söylemiyorum bunu.

Hocam şunu belirtleyim özellikle bilgisayar mühendisliği programında çok hızlı bir artış var. Örnek olarak İstanbul Ticaret Üniversitesi bu sene 100 bin ile kapatmış ancak ondan önceki sene 160 bin ile kapatmış. Çok fazla talep var bölüm için. Bunun için farklı bölümleri de araştırmanız yararınıza olabilir.

Geri
Yukarı