YKS çalışma programım nasıl?

GraveKeeper

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. 11. sınıfım ve sayısal öğrencisiyim. 11. sınıf - TYT programı hazıladım ve iki gündür uyguluyorum. Programın sol tarafı 11. sınıf, sağ tarafı ise TYT Türkçe ve TYT matematikten oluşuyor. Günlerin yanında yazan dakikalar ise videoların toplam sürelerini belirtiyor. Gelecek haftadan itibaren programa geometri kampı da eklenecek. Problemler bittikten sonra ise TYT matematik kampı eklenecek. Böylece TYT matematik kampının içinde problemleri tekrar etmiş olacağım. Sağ tarafında "okul" yazanlar okulda yapılması gerekenleri belirtiyor. Her gün düzenli olarak 20 paragraf, 20 problem, 25 dil bilgisi dil bilgisi sorusu çözüyorum. Dil bilgisi konuları arttıkça soru sayısı da artacak. Haftaya günlük geometri soruları da eklenecek. Program genel olarak 4-5 saat arası sürüyor. Bu program hakkında fikirleriniz varsa yazabilirsiniz. Sizce program çok mu ağır? Yazın ise TYT fen ve sosyal bilimleri bitirip denemeler çözeceğim. Yaz başlar başlamaz denemelere başlayacağım.

Dosya Ekleri

• Başlıksız15_20240221172050.png
    Başlıksız15_20240221172050.png
    462,2 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:
Programa bakmadan konuşuyorum:
11.sınıfta paragraf/matematik/geometri sağlam tutulmalı.
Ayrıca 11.sınıfı da boşlamamalı.Özellikle fizik.

Bu arada eklememişim: Sosyalde 3D denemesi ve çıkmış sorular kâfi.
Fende de ertan sinan şahin TYT Fizik/Biyotik TYT biyoloji/Orbital TYT kimya alınmalı. İyice kavrayarak ilerledikten sonra 345/3D/Bilgi sarmal deneme üçlemesi ile birlikte iş bitirilmeli.
Alacaksan işlerden al. İşlere gitmeden evvel işler cepte üzerinden ARAIL984 ile üye ol(birkaç sitede yazısını gördüm. Bu referans kodu çok fazla referans verdiği için normalde %1 olan işler parapuan bu kodda %2 ya da %3 mü neymiş. Dilersen kullanmayabilirsin sıkıntı değil.)Ödeme yapmadan evvel işler cepte uygulamam var deyip satın al kısmındaki 6 hanelik kodu söyle.

Programa bakmadan konuşuyorum:
11.sınıfta paragraf/matematik/geometri sağlam tutulmalı.
Ayrıca 11.sınıfı da boşlamamalı.Özellikle fizik.

Bu arada eklememişim: Sosyalde 3D denemesi ve çıkmış sorular kâfi.
Fende de ertan sinan şahin TYT Fizik/Biyotik TYT biyoloji/Orbital TYT kimya alınmalı. İyice kavrayarak ilerledikten sonra 345/3D/Bilgi sarmal deneme üçlemesi ile birlikte iş bitirilmeli.
Alacaksan işlerden al. İşlere gitmeden evvel işler cepte üzerinden ARAIL984 ile üye ol(birkaç sitede yazısını gördüm. Bu referans kodu çok fazla referans verdiği için normalde %1 olan işler parapuan bu kodda %2 ya da %3 mü neymiş. Dilersen kullanmayabilirsin sıkıntı değil.)Ödeme yapmadan evvel işler cepte uygulamam var deyip satın al kısmındaki 6 hanelik kodu söyle.
çok teşekkürler.

Özellikle fizik konusunda boşlanmaması gereken bir ders çünkü büyük bir çoğunluk 12.sınıfta fiziği nasıl halledeceğim diye dara düşüyor kendi adıma konuşuyorum fiziği liseye başladığımdan beri sevdiğimden dolayı 12.sınıfa geçtiğimde tüm TYT AYT fizik konularım bitmiş bir şekilde başladım bu da beni sınav zamanı çok çok ileri taşıdı onun dışında paragraf problem kesinlikle alışkanlık haline getirilmesi gereken şeyler algını ve elini hızlandırman gerekiyor.

Özellikle fizik konusunda boşlanmaması gereken bir ders çünkü büyük bir çoğunluk 12.sınıfta fiziği nasıl halledeceğim diye dara düşüyor kendi adıma konuşuyorum fiziği liseye başladığımdan beri sevdiğimden dolayı 12.sınıfa geçtiğimde tüm TYT AYT fizik konularım bitmiş bir şekilde başladım bu da beni sınav zamanı çok çok ileri taşıdı onun dışında paragraf problem kesinlikle alışkanlık haline getirilmesi gereken şeyler algını ve elini hızlandırman gerekiyor.
Fizik konusunda şu an baya bir gerideyim konu olarak. Şu an hoca basit makineleri işliyor, ben itme ve momentumdayım. Sizce bu açığı kapatmak için ekstra bir şey yapmam gerekir mi? Her gün fizikle ilgili bir video izleyip not alıyorum. Derslere biraz geç başladığım için fark oldu hoca ile benim aramda.

Fizik konusunda şu an bayağı bir gerideyim konu olarak. Şu an hoca basit makineleri işliyor, ben itme ve momentumdayım. Sizce bu açığı kapatmak için ekstra bir şey yapmam gerekir mi? Her gün fizikle ilgili bir video izleyip not alıyorum. Derslere biraz geç başladığım için fark oldu hoca ile benim aramda.

Fizikte ağırlıklı konu çalışmaktansa konunun temel hatlarını öğrenip soru çözümü izleyip soru çözmen yani fazlaca soru tarzı görmen daha önemli. İllaki kapanmayacak bir fark değil 12.sınıf konuların sıkıntıya girmesin yeter. Gerekirse ki çok gerekeceğini sanmıyorum yaz tatilinin 1 2 haftasını AYT fiziğe ver ama 11i 11'de bitir benim tavsiyem bu yönde. Ha bir senede biyoloji biter kimya biter ama fizikteki konular diğerlerinden biraz daha kapsamlı olduğundan salmaman gerekir halledersin gözünde çok büyütme sadece elinden geleni yap gerisini zamana bırak.

Geri
Yukarı