Çözüldü YKS EA çözülecek dersler nelerdir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

berkayx

Hectopat
Seneye üniversite sınavım var EA girmeyi düşünüyorum (11. sınıfta çok kaybım var, bu yüzden EA seçtim). EA'da tyt&ayt'de hangi dersler çözülür detaylıca açıklayabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
@BerkayZ87 @Blacksidemre - İkinize de ayrı ayrı teşekkür ederim, çok yardımcı oldunuz. Konu kilit olabilir.
TYT'de bütün branşlar. AYT'de Edebiyat ve Matematik çözeceksiniz.
İlk SepuLtura yazdığı için onun cevabını çözüm olarak raporladım, kırılma gücenme olmasın. Tekrardan teşekkürler.

TYT'de tamamını; yani Türkçe, sosyal bilimler [tarih, coğrafta, felsefe, din kültürü ve ahlak bilgisi (veya daha fazla felsefe)], matematik, fen bilimleri (fizik, kimya biyoloji) çözeceksin.
AYT'de ise Türk dili ve edebiyatı - sosyal bilimler-1 (Türk dili ve edebiyatı, tarih-1, coğrafya-1) ve matematik testini çözeceksin.

Daha doğrusu sorumlu olacaksın.
Direkt edebiyat denmiş ama bu şekilde daha açık olmayı uygun gördüm. Çünkü bazı EA'cı arkadaşlar 24 soruluk edebiyatta 15 soru yapıp 40 soruluk matematikte 3 yapınca ben niye düşük aldım diyor. Daha tarih-1 ve coğrafya-1 çözeceğinden bihaber bir sürü EA'cı var.

TYT'de tamamını; yani Türkçe, sosyal bilimler [tarih, coğrafta, felsefe, din kültürü ve ahlak bilgisi (veya daha fazla felsefe)], matematik, fen bilimleri (fizik, kimya biyoloji) çözeceksin.
AYT'de ise Türk dili ve edebiyatı - sosyal bilimler-1 (Türk dili ve edebiyatı, tarih-1, coğrafya-1) ve matematik testini çözeceksin.

Daha doğrusu sorumlu olacaksın.
Direkt edebiyat denmiş ama bu şekilde daha açık olmayı uygun gördüm. Çünkü bazı EA'cı arkadaşlar 24 soruluk edebiyatta 15 soru yapıp 40 soruluk matematikte 3 yapınca ben niye düşük aldım diyor. Daha tarih-1 ve coğrafya-1 çözeceğinden bihaber bir sürü EA'cı var.
Yani kısacası TYT'de hepsinden AYT'de ise matematik ve sosyal bilimler-1 (edebiyat tarih ve coğrafya)'den sorumluyum değil mi?

Yani kısacası TYT'de hepsinden AYT'de ise matematik ve sosyal bilimler-1 (edebiyat tarih ve coğrafya)'den sorumluyum değil mi?
Evet. Ama istersen daha fazlasını çözüp çözdüğün puan türü ile alan yerleri tercih edebilirsin. Lisede okuduğun alan önemsiz.

Yeni konular

Geri
Yukarı